Všetko o elektrických autách
All4car

Vyčlenená suma na dotácie sa minula

 

O dotácie na elektromobily a plug-in hybridy bol skutočne enormný záujem.

 

 

Už po spustení on-line registrácií sa suma vyčlenená na dotácie minula do 3 minút a 41 sekúnd. Dôvodom bol enormný záujem, ale aj dobrá informovanosť o tom, čo, kedy a ako treba do registrácie uviesť. Záujemcovia si rezervovali dotáciu na 786 ekologických áut prostredníctvom 668 žiadostí. Vyšší záujem bol o čisto elektrické autá, nakoľko si ich plánuje zakúpiť až 90 % žiadateľov.

 

 

Viac elektromobilov ako plug-inov

Dá sa povedať, že 9 z 10 žiadostí sa týka len čistých elektromobilov. Elektromobilita teda nie je Slovensku cudzia a elektrický pohon je pre Slovákov zaujímavý. Potešujúce je aj to, že žiadatelia týmto záujmom prejavujú aj cit pre ekológiu, s ktorou sa tieto auto spájajú.

 

 

Registráciou sa to nekončí

Registrácia nie je všetko, po nej nasleduje proces schvaľovania, pričom všetky dôležité informácie vždy ministerstvo zašle spolu s postupom. Šťastní záujemcovia teda v tomto období sledujú svoju emailovú schránku a dodržiavajú predpísané postupy.

 

 

A čo ďalší záujemcovia?

V tomto kole majú smolu. Všetky prostriedky boli zarezervované a ďalší záujemcovia sú v zmysle výzvy zaraďovaní do zásobníka žiadateľov, čiže do poradia. Môže sa stať, že aj záujemca v poradí nakoniec bude kontaktovaný, pretože dotáciu je možné aj neudeliť (nepriznať), ak niektorý žiadateľ nesplní všetky podmienky alebo nedodá všetky podklady. Zo smoly niekoho iného tak možno niekto bude mať radosť.

 

 

 

 

Navyše, už pri písaní predchádzajúcich článkov o dotáciách sme narazili na informácie, že v prípade veľkého záujmu o dotácie môže ministerstvo alokovanú sumu aj navýšiť. Zatiaľ sa o tom neuvažuje, rezort však premýšľa nad tým, že by v rámci podpory budovania infraštruktúry nabíjačiek spustil aj druhé kolo dotácií.

 

 

Za prvé tri hodiny registrácií prejavilo záujem o dotáciu až 4 000 žiadateľov z celého Slovenska. Žiadosť neposielali len fyzické osoby, ale aj právnické. Ak prvým registrovaným žiadosť dopadne dobre, budú mať presne 12 mesiacov na kúpu nového auta a štát im refunduje dotačnú sumu. Nový automobil bude nutné vlastniť 2 roky. Podnikatelia môžu získať dotáciu až na tri vozidlá, fyzická osoba - nepodnikateľ a subjekt verejnej samosprávy však len na jedno.

 

 

 

Sledujte dotácie s nami, a nič vám neujde!

 

 

Info o dotáciách na elektromobily

 

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?