Všetko o elektrických autách
All4car

Dotácia na kúpu elektromobilu až 5000 eur

Dobrá správa pre všetkých, ktorí zvažujú kúpu elektromobilu alebo hybridného automobilu!

 

Dlho očakávané dotácie na kúpu elektromobilu a hybridného automobilu sú realitou. Môžete o ne požiadať od 11.11.2016. Štát vyčlenil na kúpu elektromobilov a hybridných automobilov dotáciu vo výške 5,2 milióna eur. Vďaka tejto dotácií, by mal štát podporiť kúpu viac ako tisíc nových elektromobilov.

 

 

 

Výška dotácie

 

Dotácia na kúpu elektromobilu je vo výške 5- tisíc eur, na kúpu hybridného automobilu je  vo výške 3-tisíc eur. Dotácie sa budú poskytovať do konca budúceho roka resp. do vyčerpania finančných prostriedkov, preto neváhajte a požiadajte o ne čo najskôr.

 


 

 

Dotácia po častiach

 

Keďže chce štát zabrániť špekulatívnemu vývozu elektromobilov a hybridných vozidiel za hranice, dotáciu nezískate naraz alebo po častiach. 1/3 dotácie, získate pri kúpe elektromobilu, zvyšná časť sa vyplatí počas ďalších dvoch rokov registrácie.  Elektromobil si teda musíte registrovať najneskôr do konca budúceho roka, minimálne na 24 mesiacov.

 

 

 

 

 

Podmienky získania dotácie

 

Dotáciu môžete získať len na kúpu nového elektromobilu alebo hybridného vozidla. Podmienkou je, aby automobil ešte nebol registrovaný a aby bol predávaný na Slovensku vo verzií plug-in, čiže aby bola batéria dobíjateľná elektrickou zásuvkou.

 

 

 

Priebeh získania dotácie

 

O dotáciu musíte požiadať priamo u predajcu elektromobilu. Ten kontaktuje ZAP – Zväz automobilového priemyslu, ktorý ma na starosti spracovanie dotácie. Počiatočné vybavenie dotácie by nemalo trvať dlhšie ako 1,5 mesiaca, postupne sa očakáva urýchlenie celého procesu.

Zaujímavé je, že výška dotácie nezávisí od ceny vozidla ale od počtu vozidiel, ktoré sa kupujú. Čiže firmy a mestá, ktoré plánujú kúpiť viac elektromobilov, získajú väčšie dotácie.

 

 

 

Čo sa chystá?

 

Poskytnutie dotácie na kúpu nového elektromobilu alebo hybridného vozidla je len začiatok podpory elektrických vozidiel. O ďalších výhodách pre majiteľov elektromobilov sa môžete dočítať v nasledujúcom článku.

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?