Všetko o elektrických autách
All4car

Hurá, výzva ohľadom dotácií na elektromobily je na svete!

 

Oficiálna výzva, ktorá obnáša všetky podrobnosti ohľadom dotácií pre elektromobily je na svete.

 

 

Vyhlasovateľom výzvy je Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky, administrátorom je Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA). Výzva nadväzuje na úspešný projekt podpory elektrických vozidiel z roku 2016. Tentokrát je na dotácie vyčlenená suma 5 miliónov eur.

 

 

Žiadosti bude možné podať 17. decembra

Prvé žiadosti o dotáciu bude možné podať 17-teho decembra. Registrácie však budú spustené už 11-teho decembra, pretože sa očakáva veľký záujem aj nápor. Online systém registrácie je vlastne jednoduchý formulár, do ktorého treba vyplniť základné kontaktné údaje. Zároveň dostane každý žiadateľ kód, s ktorým bude potom fungovať počas celého procesu žiadosti o dotáciu. Žiadosť o dotáciu však bude možné zaslať až od spomínaného 17-teho decembra, pričom registrácia bude fungovať len v čase od 12:00 do 20:00 hod. počas pracovných dní.

 

 

 

 

Aké sú výšky dotácií?

Výška dotácie je ovplyvnená tým, či ide o čistý elektromobil alebo plug-in hybrid. Všetky sumy uvádzame v prehľadnej tabuľke.

 

 

Typ vozidla

Dotácia

Batériové elektrické vozidlo M1

8 000 €

Plug-in hybridné vozidlo M1

5 000 €

Batériové elektrické vozidlo N1

8 000 €

Plug-in hybridné vozidlo N1

5 000 €

 


Čo sa stane po odoslaní žiadosti?

Vyhodnotené žiadosti sa budú zobrazovať postupne. Ak budete úspešní, dostanete 12 mesiacov čas na kúpu nového auta a následne si môžete prostriedky potrebné na kúpu ponížiť dotáciou. Automobil však musíte vlastniť minimálne dva roky a nesmie byť na leasing.

 

 

Ďalšie kontakty

Celá registrácia bude realizovaná prostredníctvom portálu www.chcemelektromobil.sk, kde sú prehľadne uvedené aj kontakty pre dodatočné informácie a otázky žiadateľov. Na stránke nájdete všetky potrebné tlačové správy, formuláre, aj usmernenia ohľadom získavania dotácií pre fyzické, právnické osoby alebo obce a ďalšie organizácie, ktoré by mali záujem o dotáciu na elektromobil.

 

 

Základný prehľad informácií ohľadom dotácií na elektromobily máme pre vás aj na našej stránke v časti Dotácia na kúpu elektromobilu, kde informácie pravidelne aktualizujeme a snažíme sa ich podávať prehľadne.

 

 

 

Dotácie na kúpu elektromobilu – informácie

 

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?