Všetko o elektrických autách
All4car

Vírus COVID - 19 ovplyvnil zdieľanie elektrických automobilov na Slovensku

 

 

Koronakríza má dopad aj na požičiavanie elektrických automobilov.

 

 

Vírus COVID - 19 mal na požičiavanie automobilov rôzny dopad. V Bratislave nie je situácia pre zdieľanie automobilov priaznivá. Môže to byť spôsobené aj tým, že je najväčším epicentrom nákazy na našom území. Zato v Košiciach zdieľanie automobilov funguje a snaží sa čo najlepšie prispôsobiť situácií.  Poďme sa pozrieť ako to teda je.

 

 

Elektrobicykel či elektrokolobežku si už v Bratislave nepožičiate

Ľudia si možno uvedomujú potrebu ekologickejšieho života, ale súčasná situácia nie je jednoduchá a pociťuje to celá naša ekonomika. Elektromobilový projekt up! city, ktorý pôsobil na slovenskom trhu takmer 3 roky, koronakrízu neprežil. Projekt so sídlom v centre Bratislavy končí so zdieľaním svojich elektrických prostriedkov. Dobrovoľníci zo Starej tržnice na začiatku koronakrízy rozvážali ľudom produkty od trhovníkov po Bratislave.

 

Na svojej facebookovej stránke uverejnili 27. apríla 2020 príspevok, v ktorom oznámili ukončenie činnosti k 30. aprílu 2020. Finančné prostriedky z prenájmu vozidiel a bicyklov smerovali na dobročinné účely. Pravdepodobne aj z toho dôvodu projekt neprežil koronakrízu. V článku uviedli, že po zastavení prenájmu museli z vážnych prevádzkových dôvodov pristúpiť k ukončeniu činnosti a poďakovali sa ľudom, ktorí využívali ich služby.

 

 

 

 

V Košiciach Car sharing Share’ngo bojuje s koronakrízou

Projekt Share’ngo v Košiciach, ktorý ponúka zdieľanie elektrických automobilov, sa rozhodol nevzdať sa a prispôsobuje sa aktuálnej situácii. Je to aj preto, že chápe, ako sa ľudia snažia v dnešnej dobe vyhýbať hromadnej doprave a radšej by cestovali požičaným vozidlom. Tak ako všetko v súčasnej dobe, ani požičanie elektrického auta sa nezaobíde bez ochranných opatrení. Share´ngo zaviedlo napríklad takéto ochranné opatrenia:

 

  • Pri nabíjaní sa každé vozidlo dezinfikuje pomocou účinného čistenia ozónom, ktorý čistí aj klimatizačný systém.
  • Mechanickým čistením s dezinfekčnými prostriedkami sa očistia všetky časti, s ktorými zákazník prichádza do kontaktu.
  • Vo vozidle sa nachádza dezinfekcia rúk a všetci klienti sú upozornení, aby pri jazde vo vozidle používali rúška a ideálne aj rukavice.

 

 

 

 

Držíme všetkým projektom, ktoré ponúkajú zdieľanie elektromobilov, áut alebo kolobežiek palce, aby ich ekologické cítenie podporili ľudia aj počas krízy a ich projekty mohli po skončení pandémie opäť naplno fungovať.

 

 

Pozrite sa ako ovplyvnil vírus COVID – 19 elektromobilitu vo svete. 

 

 

Elektromobilita a koronakríza

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?