Všetko o elektrických autách
All4car

Elektromobilita a koronakríza

 

 

Vírus COVID - 19 ovplyvnil náš život a aj pohľad na elektromobilitu.

 

 

Svet sa spomalil, obchody sa pozatvárali a ekonomika všetkých krajín hlási prepad. Postupne, ako sa COVID – 19 šíril, dochádzalo k stále nižšiemu dopytu po automobiloch. Začalo sa aj s obmedzením niektorých dodávok automobilov z Číny.

 

Čo sa predaja osobných automobilov v rámci sveta týka, najviac utrpela Čína a Európa. Čínu, ktorú vírus zasiahol ako prvú, postihol až 81 % pokles predaja osobných automobilov. Zlepšilo sa to v marci, kedy Čína hlásila „len“ 48 % pokles predaja osobných automobilov.

 

 

Európa hlási prepad od marca

Automobilový trh začal rok 2020 relatívne dobre. Od marca, kedy sa začalo s uzatváraním prevádzok, automobilový priemysel hlási stále väčší pokles predaja a predpokladá sa, že v apríli dosiahne prepad najväčšie čísla. Z Európskych krajín má najväčší pokles za marec Taliansko -85 %, Španielsko -69 % a Francúzsko -75 %. Veľká Británia hlási za apríl prepad približne o 97 %. Na rozdiel od týchto krajín to Nemecko zvláda celkom dobre. Hlási „iba“ 38 % pokles predaja automobilov. Aktuálna situácia nie je priaznivá, ale začína sa postupne zlepšovať.

 

 

 

 

Životné prostredie je vďačné za Covid – 19. Odrazí sa to na predaji elektromobilov?

Zatiaľ čo vírus COVID – 19 ľuďom znepríjemňuje život, naše životné prostredie ucítilo úľavu. Ľudia si boli vedomí, že musia zmeniť spôsob života a žiť ekologickejšie. Teraz, keď sa život takmer zastavil, je cítiť, aký výrazný dopad to malo na našu planétu. Z toho dôvodu sa vnímanie elektromobility medzi ľuďmi zmenilo a ľudia stále viac prichádzajú na to, že podporiť rozvoj elektromobility na celom svete je dôležité.

 

Spoločnosť Venson Automotive Solutions si túto skutočnosť uvedomuje tiež a spustila prieskum o vlastníctve elektromobilov po koronakríze. Prieskum ukázal, že si ľudia uvedomujú zlepšenie kvality ovzdušia a utvrdilo ich to v kúpe elektromobilu. Opýtaní, ktorí vlastnia naftový alebo benzínový automobil potvrdili, že po kríze prejdú na elektrický automobil. Prieskum spoločnosti Venson ukázal, že verejnosť by uvítala urýchlenie prechodu na elektrické automobily, samozrejme po prekonaní koronakrízy. 

 

 

Preprava tovaru môže byť aj ekologickejšia. Ako?

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?