Všetko o elektrických autách
All4car

V Košiciach si požičiate už aj elektromobil

 

Zdá sa, že klasickým požičovniam áut sa objavila nová konkurencia. Odvážny projekt SHARE’Ngo štartuje v metropole východu už onedlho.

 

 

Šetrí prírodu aj peniaze

Aj tak by sa dal predstaviť systém požičiavania automobilov SHARE’Ngo. Ide o spojenie čínskeho výrobcu elektromobilov ZhiDou (ZD) s talianskym konceptom požičiavania elektrických mini-áut. K mestám ako Miláno, Florencia či Rím sa tak o niekoľko týždňov pridajú aj Košice. V teréne tu zatiaľ bude tridsaťšesť vozidiel ZhiDou D1. K dispozícii budú pre domácich i turistov. Mesto tak nasleduje trend ekodopravy, ktorý vo svete z roka na rok naberá na popularite.

 

 

Tri pozitíva, ktoré prináša SHARE’NGO

 

#1 Neprodukuje emisie a odbremeňuje dopravu

Ak ste fanúšikom ekologickej dopravy, no nemôžete si dovoliť kúpu elektromobilu, SHARE´Ngo sa pre vás stane ideálnym riešením.

 

 

#2 Predstavuje cenovo dostupnú dopravu

Pri preprave dvoch osôb cestujete lacnejšie ako s MHD. SHARE’Ngo sľubuje minútovú sadzbu už od 0,20€.

 

 

#3 Uľahčuje parkovanie a šetrí miesto

Vozidlá ZhiDou D1 sú dvojmiestne a vo veľkosti podobnej autám Smart. Jedno parkovacie státie preto súčasne využijú dva elektromobily. Po skončení jazdy môžete auto nechať hocikde. Na tom mieste si ho neskôr nájde niekto ďalší.

 

 

Ako to funguje?

Projekt je založený na myšlienke free floatingu, teda na voľnej dostupnosti áut v rámci danej zóny. V tomto prípade mesta Košice. Na požičanie vozidla si stačí stiahnuť aplikáciu SHARE’Ngo Košice. Takto si pomocou svojho smartfónu jednoducho nájdete najbližšie vozidlo a zarezervujete si ho. Keď ho na konkrétnom mieste nájdete, na odomknutie použijete opäť len svoj telefón. Každý „nájomník“ má svoj vlastný PIN, ktorým prenájom následne aktivuje. A potom si už len užívate krásy mesta.

 

 

 

Zdieľanie vozidiel cez HoppyGo

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?