Všetko o elektrických autách
All4car

Zdieľanie vozidiel cez platformu HoppyGo

 

Škoda Auto patrí k najstarším automobilkám na svete. Okrem výroby vozidiel sa v rámci svojho startupu Škoda Auto Digilab pripravuje na digitálnu dobu zameranú na mobilitu, konektivitu, inovácie a zdieľanú ekonomiku. Víziou spoločnosti DigiLab je prinášať nové digitálne riešenia, služby a technológie, ktoré sú kľúčové pre ďalší vývoj a konkurencieschopnosť značky. K aktuálnym projektom DigiLabu patrí aj platforma Uniqway a HoppyGo, ktorých podstatou je peer-to-peer carsharing. 

 

 

Peer-to-peer carsharing

Peer-to-peer carsharing predstavuje jeden z najdôležitejších trendov mobility. V praxi ide o zdieľanie/požičiavanie vozidiel medzi súkromnými osobami. Požičiavajú sa autá, ktoré ich majitelia aktuálne alebo dlhodobo nevyužívajú ľuďom, ktorí auto nemajú alebo ho potrebujú z rôznych iných dôvodov. Podobne ako sa prenajímajú domy, byty či chaty, ktoré práve nevyužívate, môžete prenajať aj váš automobil. Alebo si z ponuky vybrať vozidlo, ktoré práve potrebujete alebo ste mali vždy chuť ho vyskúšať.

 

 

Spojenie HoppyGo a SmileCar

Na českom trhu peer-to-peer carsharingu boli nedávno dvaja veľkí rivali a to platforma HoppyGo z dielne Škoda Auto DigiLab a SmileCar od Leo Express (súkromná multimodálna dopravná skupina). Obaja konkurenti sa však rozhodli spojiť svoje sily a od 11.07.2018 spustili na trh novú platformu HoppyGo, ktorá oproti pôvodnej verzii priniesla užívateľom nielen nový design, ale aj veľké množstvo zlepšení a noviniek ako aj viac vozidiel a overených vodičov. HoppyGo sa tak stala najväčšou platformou v oblasti peer-to-peer carsharingu v Českej republike. V súčasnosti je pre záujemcov k dispozícii viac ako 750 automobilov. Zákazníci si môžu všetky ponuky a možnosti konceptu objednať a vyúčtovať ako inak cez jednu jedinú mobilnú aplikáciu. Obávať sa požičiavania nemusíte, pretože zdieľanie áut je bezpečné vďaka partnerstvu s poisťovacími spoločnosťami.

 

 

Nové možnosti dopravy

Platforma HoppyGo by sa mala rozšíriť do celého regiónu strednej Európy a hlavne do oblastí so zastávkami vlakov a diaľkových autobusov. Vďaka spojeniu platforiem dostal carsharing nový rozmer. Zapojením ďalších druhov dopravy bude platforma povýšená na novú úroveň a cestujúcim sa tak poskytne možnosť využiť kombinovanú dopravu, ktorá prepojí požičiavanie áut a autobusovú a železničnú dopravu. Ako užívatelia HoppyGo tak v budúcnosti budete dostávať návrhy na multimodálnu kombináciu svojich ciest. To znamená, že vám aplikácia poskytne niekoľko možností ako skombinovať rôzne druhy dopravných prostriedkov, vrátane carsharingu.

 

 

HoppyGo umožnila spojiť dve dôležité oblasti mobility a to zdieľanú ekonomiku a multimodálnu mobilitu, ktorá prepája viacero druhov dopravy. Spoločný projekt poskytuje riešenia viacerých dopravných problémov akými sú infraštrukturálne obmedzenia, dopravná obslužnosť alebo udržateľnosť. Jednoducho povedané, zníži sa počet áut, obmedzia dopravné zápchy, zjednoduší parkovanie a zlepší ovzdušie. 

 

 

 

Taxislužba bez vodiča

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?