Všetko o elektrických autách
All4car

Škoda uvádza platformu na zdieľanie vozidiel Uniqway

 

Unikátna platforma na zdieľanie automobilov s názvom Uniqway je výsledkom spolupráce škodovky, DigiLabu a študentov troch pražských univerzít Vysokej školy ekonomickej, Českého vysokého učení technického a Českej poľnohospodárskej univerzity. Prvýkrát sa tak bude realizovať mobilná službu zdieľania vyvinutá študentami. Automobilka sa snaží aj v rámci tohto konceptu podporiť mladé talenty a otvoriť im zaujímavú profesijnú cestu. Hlavnou myšlienkou platformy je podporiť akademickú komunitu a ponúknuť mobilitu ľudom bez automobilu a s obmedzeným finančným možnosťami.

 

 

Uniqway a carsharing

A aká je podstata platformy Uniqway? Ide o carsharing, teda zdieľanie automobilov pre študentov a zamestnancov univerzít, ktorí chcú byť mobilní aj bez vozidla a nechcú utrácať veľké sumy za prenájom auta v požičovniach. V každom z 15 nových modelov Škoda Fabia Style je nainštalované špeciálne tlačidlo, ktoré pomocou farebného kódu informuje o tom, či sa automobil nachádza v parkovacej zóne alebo na správnom mieste pre jeho vrátenie. Pre využívanie služby sa stačí bezplatne registrovať cez formulár na webe, potom osobne zájsť na kontaktné miesto na univerzite, kde sa registrácia dokončí osobne. Netreba si zabudnúť preukaz ISIC, občiansky a vodičský preukaz. Potom stačí už len stiahnuť si aplikáciu Uniqway a pomocou nej hľadať a prenajať si dostupné automobily. K otvoreniu auta stačí len priložiť kartu študenta k čítačke umiestnenej za predným sklom. A môžete vyraziť.

 

 

Škoda Auto a jej IT startup Auto DigiLab

Automobilka Škoda Auto už dávnejšie oznámila, že elektromobilita je jedným z pilierov jej ďalšieho rozvoja. Za týmto účelom založila v Prahe IT startup Škoda Auto DigiLab zameraný na konektivitu, mobilitu a digitalizáciu. DigiLab chce byť simply clever spoločnosťou, ktorá bude vyvíjať riešenia a technológie pre mobilitu budúcnosti a prinesie na trh inteligentné, prepojené, bezpečné a ekologické vozidlá, služby a produkty. V súčasnej dobe spolupracuje na 40 inovatívnych projektoch.

 

 

Testovanie Uniqway

Mladoboleslavská automobilka a DigiLab platformu zastrešujú finančne a poskytli pre študentov odborných mentorov. Študenti zase ponúkli svoje študentské „know how“, teda vyvinuli aplikáciu, vymysleli grafický dizajn, vybrali vhodný model auta a organizujú marketingové aktivity. Uniqway sa začala testovať v Prahe začiatkom júla. Ak bude praktický test úspešný a študenti budú projekt vnímať pozitívne, Uniqway bude dostupný celej akademickej obci troch univerzít a počíta sa aj s jeho rozšírením na ďalšie vysoké školy.

 

 

Zdieľaná ekonomika na cestách v súčasnej dobe zažíva boom. Aplikácií, cez ktoré je možné zdieľať vozidlá je viacero. O ďalších možnostiach carsharingu sa dočítate na Zdieľanie áut cez Wible.

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?