Všetko o elektrických autách
All4car

Zdieľajme autá cez Wible

 

V rámci veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2018, ktorý sa konal v januári 2018 v Las Vegas, predstavila spoločnosť Kia Motors svoju víziu budúcnosti mobility. Nová vízia sa nesie v duchu hesla „Bez hraníc pre všetkých“. Kia by touto platformou chcela prispieť k budovaniu a skvalitňovaniu neobmedzených možností prepravy. Spoločnosť presadzuje myšlienku, že každý jednotlivec má právo ťažiť z hodnôt, ktoré mobilita ponúka a ktoré môže spoločnosti priniesť v budúcnosti. Je tiež odhodlaná poskytovať ľuďom širšie možnosti mobility a nevyužívať automobil len ako vozidlo.

 

 

 

 

Súčasťou stratégie KIA, s názvom ACE je aj spustenie služby zdieľania vozidiel s názvom WiBLE, ktorá má za cieľ podporu mobility v mestách a v prímestských oblastiach. Vo vybraných európskych krajinách by sa táto služba mala spustiť koncom roka 2018 a v priebehu tohto roka by zároveň mala spoločnosť oznámiť, ktoré mestá budú pre tento projekt pilotné. V Kórei beží WiBLE od roku 2017. Služba WiBLE je zložená zo slov „Widely Accessible“. Kia plánuje v ďalších rokoch rozšíriť službu na ostatné trhy po celom svete.

 

 

 

 

Služba WiBLE bude prevádzkovaná vo vymedzených oblastiach mestských centier, kde ponúkne možnosť zdieľať vozidlo pre tých zákazníkov, ktorí ho práve potrebujú, ale sami aktuálne žiadny automobil nevlastnia a alebo aj pre tých, ktorí sa chcú pohodlne premiestňovať. Užívatelia si budú môcť vybrať z rôznych vozidiel Kia, vrátane modelu Soul EV, hybridného cross-overu Niro alebo aj väčších modelov vozidiel. Vozidlá tejto automobily sú vybavené mnohými technológiami aktívnej bezpečnosti, ktoré užívateľom pomáhajú cestovať bezpečne aj s modelom, na ktorý nie sú zvyknutí.

 

 

 

 

Služba WiBLE je prístupná ako inak prostredníctvom aplikácie pre smartfóny. Užívatelia platia sa jednotlivé cesty a účtuje sa im tarifa podľa času stráveného používaním vozidla. WiBLE v Európe umožní cestovať jednosmerne, to znamená, že užívatelia nebudú musieť vozidlo vracať naspäť na miesto zapožičania. Tento fakt by mal výrazne prispieť k pohodliu a predstavuje protihodnotu k cene zdieľania.

 

 

 

Požičiavanie elektromobilov funguje aj na Slovensku

 

Požičaj si elektromobil

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?