Všetko o elektrických autách
All4car

Prečo povedať elektromobilu vo firme áno

 

Firemný elektromobil prináša výhody aj zníženie nákladov za palivo.

 

 

Elektromobil našiel svoje miesto nielen v súkromných garážach, ale aj medzi taxíkmi či dodávkami. Elektrický pohon využívajú aj autobusy mestskej hromadnej dopravy. Tak prečo nezačleniť elektrické auto do firemného kolektívu ako ďalšieho člena?

 

 

Najprv treba analyzovať

Každej kúpe nového či jazdeného auta by mala predchádzať analýza a dôkladné premyslenie. V prípade firemného elektromobilu si treba definovať požiadavky, ktoré by mal spĺňať. Firma si musí dať dokopy základné informácie – ako často používa firemné vozidlá, na aké typy trás, koľko kilometrov najazdia ich terajšie vozidlá a aká je nabíjacia sieť v okolí. Odporúča sa premyslieť aj to, či bude budúci elektromobil slúžiť na súkromné účely, alebo na účely firemné.

 

 

Výhody elektromobilu vo firme:

  • Jednoduchá obsluha, ktorú zvládne každý šofér. Pravdepodobnosť poškodenia vozidla nesprávnym štýlom jazdy je nižšia než pri ostatných vozidlách.
  • Náklady na údržbu sú nižšie vďaka súčiastkam, ktoré elektromobil nemá a tým pádom ich netreba servisovať.
  • Nižšie náklady za palivo, pričom na nabíjanie sa dá využiť lacnejší, večerný prúd.
  • Vo veľkých spoločnostiach odpadá riziko manipulácie s palivom alebo riziko odcudzenia paliva.

 

 

 

 

Firemný car sharing

O zdieľaní elektromobilov sme písali viackrát. Zdieľanie sa pomaly rozbieha aj v slovenských mestách a vo firme by tiež malo svoje výhody. Zamestnanec vybaví v meste alebo v okolí čo potrebuje, po ňom si auto zase vezme niekto ďalší. Vo väčšej firme môže car sharing fungovať aj prostredníctvom aplikácie, takže vedenie firmy presne vidí, koľko auto najazdilo, kto ho šoféroval, kedy sa nabíjalo, prípadne ako zodpovedne sa k nabíjaniu stavajú jeho zamestnanci (či nechávajú auto nabiť vtedy, keď je treba, alebo nie).

 

Vďaka tomu, že sa vozidlo využíva aktívne a zamestnanci majú prehľad o tom, kde je a kedy si ho môžu vziať, netreba mať firemný vozidlový park zbytočne široký a hlavne, autá sa naplno využívajú, nestoja a nečakajú na parkovisku a nezaberajú miesto.

 

 

Pre firmu sú dôležité najmä čísla

Náklady za palivo predstavujú financie, ktoré inak môžu znamenať zisk alebo investíciu. Aj preto sú elektromobily, napriek svojej vyššej cene, stále viac a viac lákavejšie pre vedenie spoločností. Majú pomerne rýchlu návratnosť a nabíjacia sieť sa zo dňa na deň zlepšuje. Nákupu elektromobilov do firiem pomáha aj novela zákona týkajúca sa obnovy nebytových budov a ich výstavby. Nakoľko sa určili pravidlá kedy a koľko nabíjacích staníc majú takéto budovy mať, budú môcť aj firmy intenzívnejšie využívať nabíjanie tak povediac „doma“.

 

 

Aj ako dodávky

Elektromobil nemusí predstavovať len osobný automobil. Dodávky na rozvoz tovaru, pošty, obedového menu či pizze, všetky tieto autá môžu byť postupne vymenené za elektrické, a svoj účel budú spĺňať rovnako dobre.

 

 

 

Elektromobil ako dodávka

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?