Všetko o elektrických autách
All4car

Najlepšie elektromobily v roku 2017 a 2018

 

Podľa všetkého svet elektromobilov sa stáva čoraz populárnejším, a predstavuje veľké nádeje do budúcnosti. Automobilky prinášajú každým rokom väčšie inovácie a pokroky, ktoré aj naďalej prevyšujú svoje predošlé elektrické skvosty. A tak rok 2017 priniesol a rok 2018 ukáže opäť tie najlepšie autá na elektrický pohon. Do svojej výroby ich zahrnuli najväčšie a najznámejšie automobilky - Audi, Jaguár, Mercedes a Tesla, ktoré sa takisto pochvália s novými modelmi elektromobilov. Technológia batérii sa postupne zlepšuje a elektromobily majú na trhu tú najmodernejšiu technológiu, akou je napríklad autonómne jazdenie a hlasový asistent.

 

 

Tesla Model 3

Dojazd elektromobilu na jedno nabitie je 346 km. Cena sa pohybuje okolo 32 885 €. Avšak do predaja sa dostane veľmi ťažko, keďže sa elektromobil zatial dá iba objednať, pretože je vyrobených len niekoľko kusov. Ide o auto, ktoré je veľmi luxusné a predovšetkým má konkurovať sérii BMW 3 a Mercedesu triedy C. Auto je možné akokoľvek nastavovať prostredníctvom softwaru (otvárať elektromobil cez mobilnú aplikáciu bez použitia kľúča). Taktiež má Model 3 obsahovať hardvér autopilota -  pre veľký záujem si môže ktokoľvek priplatiť depozit (1 000 €) a zaradiť sa do čakacej listiny.

 

 

 

 

Hyundai Ioniq

Dojazd auta je 280 km a zrýchlenie z 0 na 100 km/h je vyše 10 sekúnd. Teda nejde o žiadne športové auto. V predaji je aktuálne už teraz a to s cenou 33 164 €. Podľa najnovších dohadov sa hovorí, že Hyundai pracuje na novom elektrickom SUV, a je veľmi neisté či bude dostupné tento, alebo až budúci rok. Avšak Hyundai Ioniq, ktorý patrí medzi jedno z lacnejších aut na elektrický pohon, sa začal predávať už v roku 2016. Jeho predchodcom bola hybridná verzia, ktorá sa zbavila spaľovacieho motora úplne.

 

 

 

 

Faraday Future FF91

Toto auto má rekordný dojazd spomedzi všetkých elektromobilov 700 km a dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 2,39 sekúnd. Celkovo cena za elektromobil sa pohybuje od 94 139,80 € až do 188 279 €. Elektromobil by sa mal začať predávať začiatkom roka 2018. Prototyp tohto auta je už na svete a úplne funkčný. Síce sa výroba elektormobilov tejto značky mierne pozastavila, ale automobilová spoločnosť sa vyjadrila, že vo výrobe modelu FF91 budú pokračovať. V šprinte porazilo velikánov medzi automobilmi z celého sveta. Takisto auto bude mať tú najmodernejšiu technológiu, ktorá bude mať funkciu rozpoznávania tváre, pri ktorej sa otvoria dvere vždy, keď zaznamená tvár svojho majiteľa. Za 5 000 dolárov je dostupný depozit pre obyvateľov USA, Kanady a Číny.

 

 

 

 

Jaguar I-PACE

Tento elektromobil bude dostupný v predaji v druhej polovici roka 2018 s dojazdom 500 km a s cenou vyše 57 000 €. Predovšetkým má zvládnuť nabitie batérie na 80 % za 90 minút a zrýchlenie z 0 na 100 km/h do 4 sekúnd. Tak má ponúknuť tú najmodernejšiu technológiu.

 

 

 

 

BMW i3 S

Doba zrýchlenia je 7,2 sekúnd z 0 na 100 km/h. Dojazd auta sa zvýšil zo 130 km na 183 km, ale nové i3 S by malo zvládnuť už 321 km na jedno nabitie. Na rozdiel od BMW i3 má zvýšený výkon o 10 kW a krútiaci moment o 20 Nm. Takisto má zlepšenú trakčnú kontrolu - umožňuje riadený pretáčavý šmyk, ostrejšie reakcie na stlačenie plynového pedálu a oveľa stabilnejší podvozok. Cena vozidla je zatiaľ neznáma, ale do predaja by sa mal elektromobil dostať začiatkom roka 2018. Taktiež si BMW sľubuje zlepšenie predajov modelu BMW i3. Čo sa týka iných modelov tejto značky, BMW i3 S bude od nich celkom rozoznateľné.

 

 

 

 

Mercedes EQ Concept

Dojazd na jedno nabitie bude 500 km a bude mať zrejme podobnú cenu ako Mercedes GLC, ktorá sa pohybuje od 42 467 €. Očakávame predaj už v roku 2018. Tento model by mal odkazovať na popularitu medzi elektromobilmi.

 

 

 

 

Audi E – tron Quattro Concept

Celkový výkon je 430 kW. Dojazd je 498,9 km na jedno nabitie a do sériového predaja by sa mal dostať až v roku 2019. Avšak cena je zatiaľ neznáma. E – tron zatiaľ zahŕňa len hybridné verzie Q7 a A3 Sportback. Na čisto elektrickom pohone sa zatiaľ pracuje. Auto má 3 motory, 1 vpredu a 2 vzadu.

 

 

 

 

 

Aké sú najpredávanejšie elektromobily?

 

Najpredávanejšie elektromobily 2017

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?