Všetko o elektrických autách
All4car

Vychytávky Tesla Model 3

 

Elektromobilový gigant Tesla predstavil v marci 2016 nový model zo svojej dielne. Model 3 ešte pred samotným predstavením vozidla zaujal verejnosť natoľko, že cez 100 000 zákazníkov si novinku rezervovalo predtým ako ju prvýkrát videli. Pozrime sa bližšie na vychytávky Modelu 3, ktorý už teraz zaujal širokú verejnosť.

 

 

Parametre Tesla Model 3, ktoré dostanú každého elektro nadšenca

 

 

  • Z 0 na 100 km/h za 6 sekúnd

Všetky modely Tesla 3 dokážu zrýchliť z 0 na 100 km/h za neuveriteľných 6 sekúnd. Šéf automobilky Musk sľúbil, že je to len minimum a mieria k vyššiemu zrýchleniu svojich modelov.

 

 

 

  • Cena elektromobilu

Za Tesla 3 zaplatíte 35 000 dolárov, čo na novinku tohto druhu nie je vôbec veľa. Rezervácie na kúpu už bežia v plnom prúde, tak sa poponáhľajte. Objednávku elektromobilu môžete vyriešiť prostredníctvom internetovej stránky tesla.com. Na Slovensku zatiaľ Tesla Motors nemá zastúpenie.

 

 

 
  • Tesla Autopilot

Auto je vybavené 8 kamerami, 12 ultrazvukovými senzormi, radarom a systémom Tesla Vision. Tesla Model 3 je schopný plne autonómneho riadenia s levelom 5.

 

 

Palubnému systému po nasadnutí do Modelu 3 zadáte cieľ cesty a už sa nemusíte o nič starať. Bez akéhokoľvek zásahu zo strany vodiča vás dopraví k cieľu. Pokiaľ nezadáte elektromobilu žiadny údaj, pripojí sa k sychronizovanému kalendáru. Nájde v ňom udalosť a odvezie vás na miesto konania. Pýtate sa čo ak žiadna udalosť v daný deň nie je? Nevadí, odveziete vás domov, o čo sa postará autopilot sám. Túto vychytávku si môžete zaobstarať za príplatok okolo 4 700€ pri kúpe vozidla.

 

 

  • Výkon batérie 257 koní

Motor Modelu 3 je opakom asynchrónneho elektromotora, ktorý poznáme z Modelov S a Modelov X. V prípade Modelu 3 Tesla stavila na klasiku väčšiny výrobcov a priklonila sa k synchrónnemu elektromotoru. Elektromotor Modelu 3 funguje na 3-fázový striedavý prúd, ktorý využíva permanentný magnet. Tesla dosiahla výkon motora 192 kW, ktorý poháňa zadný náhon, čo činí 257 konských síl.

 

 

 

 
  • Spotreba 126 MPGe

Spotreba novej trojky je najlepšia hneď po Hyundai Ioniq Electric a Toyota Prius Plug. MPGe je jednotka udávajúca ekvivalent k prejdeným míľam na galon (3,785 l) paliva s tým, že je určené, že 1 galon benzínu je 33,7 kWh. 

 

  • Väčší komfort pri cestovaní 

Tesla 3 ponúka možnosť komfortného cestovania pre 5 dospelých ľudí. Pre zabezpečenie komfortu pre všetkých presunuli panel prístrojov dopredu. Pravdaže aj predné sedačky vývojari posunuli dopredu.

 

 

 

  • Požičiavanie Tesla 3

Prídete do práce a zapojíte elektromobil do zdieľanej aplikácie. Následne záujemca, ktorý bude potrebovať odvoz si vyberie váš elektromobil. Odvezie sa kam potrebuje a následne sa elektromobil presunie naspäť ku vám do práce s autopilotom. Za požičanie a jazdu budete mať zaplatené, čiže vy ste v práci a váš elektromobil na seba zarába tiež.

Funkcionalitu výrobca zatiaľ odporúča iba medzi rodinnými príslušníkmi a známymi.

 

 

Nadšencov určite zaujmú aj vychytávky ako online prechádzka po Marse alebo kresliaci program.

 

Podeľte sa s nami na Facebookovom profile e-car.sk o názor na funkciu Autopilota a spoluzdieľania Modelu 3 so záujemcami, ktorí vám za to zaplatia. 

 

 

 

Nezaujala vás Tesla? Skúste

 

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?