Všetko o elektrických autách
All4car

Fisker EMotion s dojazdom 643 kilometrov!

 

Spoločnosť s najluxusnejšími vozidlami na svete Fisker sa rozhodla konkurovať aj v sieti elektromobilov. A jednoznačne sa im darí.

 

 

 

 

Automobily Fisker, z ktorých mnohé sme videli aj v známych Bondovkách, onedlho rozprúdia vlny v mori elektromobilov. Od tejto spoločnosti poznáme luxus vozidiel ako Aston Martin V8 Vantage alebo Fisher Karma. Henrik Fisker je známy svojou cieľavedomosťou a chce prispieť stále niečo nové.

 

V súčasnosti pracuje na vytvorení neobyčajného, čisto elektrického vozidla. Nepochybne sa mu aj darí. Už zopár mesiacov nedá spávať gigantovi vo svete elektromobilov – Tesle.

 

 

 

 

Novinky elektromobilu Fisker

 

Nový elektromobil zmení súčasný trh s elektromobilmi. Prinesie na scénu nielen výnimočný dizajn, ale aj zaujímavé parametre, ktoré jednoznačne stoja za pozornosť. A určite to nebude len dlhý dojazd.

 

 

Nabitie za 9 minút

Fisker EMotion dokázal nemožné. Model čisto elektrického vozidla sa úplne nabije za neuveriteľných 9 minút. Pokrokové vozidlo šokuje viacerými rýchlosťami ako rýchlosť nabitia aj ohromná maximálna rýchlosť. Podarí sa mu vyhrať vojnu proti neoblomnému gigantovi Tesle? Očekujme parametre.

 

 

 

 

Parametre výrazne lepšie ako Tesla

Vozidlá, poháňate elektrickými bateriámi v poslednom období zaznamenávajú svoj vrchol. Samotné dielo Henrika Fiskera sa posúva za hranice, ktoré boli doteraz určené samotným terminátorom segmentu elektromobilov. Na porovnanie, pri dojazde neskutočných 643 kilometrov pri Fisker EMotion sa môže Tesla so svojím dojazdom 563 kilometrov schovať. Maximálnu rýchlosť, s ktorou s Fisker šliapnete na pedál je 269 kilomterov za hodinu! Nabijete sa za 9 minút, bez výčitiek dupnete na pedál a prejazdíte krajinu, to už stojí za viac ako len povšimnutie.

 

 

 

 

Očarujúci dizajn

Určite stojí za zmienku aj dizajn EMotion, ktorý exceluje futuristickým výrazom. Zaujímavosťou sú bezrámové, tzv. motýlie dvere, ktoré sa otvárajú podobne ako napríklad na superšportoch, teda dohora. Systém otvárania zadných dverí pripomína Falcon Wings z Tesly Model X. Pánty sú však umiestnené za vstupným otvorom a dvere sa otvárajú cez mobilnú aplikáciu alebo po spustení kľučky, ktorej sa stačí dotknúť. Pod kvartetom dverí, ktoré pripomínajú krídla vážky sa nachádza luxusný priestranný interiér, v ktorom prevláda koža doplnená uhlíkovými vláknami a ozdobnými prvkami z hliníka. Vodič má k dispozícii tri displeje a zakrivenú obrazovku v stredovom tuneli. Jeden dotykový displej slúži na riadenie funkcií vozidla, dva ďalšie informatívne sú umiestnené na prístrojovej doske. Elektromobil má elektrochromatické sklo na streche a na zadných bočných oknách. Nový elektrický sedan sedí na 24“ diskoch. Tak čo, môžeme prezradiť cenu? Zaobstarať si tohto tátoša bude stáť okolo 130 tisíc dolárov, čo je v prepočte okolo 114 tisíc eur. Chcete byť jeden z prvých? Rezervovať si ho môžete po zaplatení 2-tisíc amerických dolárov spoločnosti Fisker.

 

 

 

 

Revolúcia v akumulátoroch

Vývoj elektromobilov je do značnej miery limitovaný možnosťami a vlastnosťami batérií. Dĺžka nabíjania a dojazdu sú najväčšími nedostatkami elektromobilov. Spoločnosť Fisker však sľubuje v oblasti batérií veľký pokrok. Elektromobil EMotion využíva lítium-iónové batérie typu nikel-mangán-kobalt. Fisker však vyvíja elektromobil, ktorý vďaka batériám novej generácie sľubuje dojazd 800 km na jedno nabitie. Ohromujúca by mala byť aj doba nabíjania. 1 minúta! Elektromobily Tesla pritom potrebujú na nabitie batérie viac ako pol hodiny.

 

Spoločnosť Fisker by mala v rámci technológie akumulátorov využívať pevné trojrozmerné elektródy, ktoré majú špecifické vlastnosti. Nový typ akumulátorov by mal disponovať až 2,5 násobnou energetickou hustotou v porovnaní s bežnými lítium-iónovými článkami a mal by byť odolný pri nízkych teplotách. Výroba takýchto batérií predpokladá nízke výrobné náklady, čo by malo vplyv aj na pokles ceny elektromobilov. Spoločnosť predpokladá, že tento prelomový typ batérií by sa v elektromobiloch mohol objaviť až po roku 2023. Sľubované parametre však budú vyžadovať aj značnú energetickú kapacitu a enormný výkon nabíjacej batérie. Inštalovanie potrebných nabíjacích portov by znamenalo nemalé investície do infraštruktúry.

 

Elektromobilová budúcnosť sa blíži mílovými krokmi a zdá sa, že nebude priaznivá len pre ekológiu ale bude mať aj dizajnový obal a vysokú technologickú úroveň.

 

 

 

Preferujete viac nový model Tesly alebo Fisker EMotion?

 

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?