Všetko o elektrických autách
All4car

BMW i3 s dojazdom 330 km

 

Tento automobil bol vyvinutý ako medzi prvými elektromobilmi s elektrickým pohonom. Môže sa preto pýšiť s rôznymi inováciami a napredovaním na rozvíjajúcu sa éru elektromobilov. Ponúka dojazd až do 314 km, a pri novom doplnkovom zariadení Range Extender, ktoré sa zapne vždy keď je batéria málo nabitá, bude jazda vozidla oveľa viac radostnejšia s predĺženým dojazdom až do 330 km.

 

 

 

 

Parametre BMW i3

Šoférovanie tohto vozidla neruší takmer žiaden hluk motora, a tak sa stáva komfortnejším a inovatívnejším vozidlom pre krajší zážitok z jazdy. Elektrický pohon BMW eDrive, umožňuje zrýchlenie z 0 na 100 za necelých 7,3 sek. (bez prerušenia jazdy). Bmw i3 s motorom ktorého výkon je 170 kW , dokáže prejsť až do vzdialenosti 200 Km na jedno nabitie (napríklad z Bratislavy do Banskej Bystrice) . BMW i3 je k dispozícií vo verzii s dlhším dojazdom prostredníctvom lepšej kapacity batérie – 94 Ah, avšak BMW i3 – 60 Ah podľa normy NEDC umožňuje dojazd len do 190 km. Pri vysokonapäťovej batérií, ktorá obsahuje 8 modulov a každý z nich 12 článkov sa výrobcovia snažili optimalizovať vnútorné usporiadanie článkov s väčším množstvo elektrolytu. Moduly je možné vymieňať samostatne, majú kapacitu 20 kW a batérie majú vlastné chladenie, ktoré pracuje prostredníctvom tepelného čerpadla.

 

 

 

 

Nabíjanie BMW i3

Elektromobil je možne nabiť z klasickej zásuvky, za necelých 8 hodín. Nabíjanie vozidla je oveľa jednoduchšie než u jeho predchodcu a elektromobil sa môže nabíjať kdekoľvek na cestách, alebo aj v pohodlí domova. Čas nabíjania samozrejme závisí od typu nabíjačky a nabíjacej stanice. No pri využití samostatného zariadenia pre domáce nabíjanie – Wallbox, sa nabíjací čas oveľa viac skráti. Takisto s pridaným doplnkom - Plus a Connect, pri trojfázovom prúde umožňuje nabitie za 3 hodiny, o viac ako 80 %. S kombináciou DCS (Digital Charging Services) a BMW i Wallbox, majiteľ dokáže ovládat proces nabíjania a regulovať výkon tak, aby sa rovnako využilo nabitie cez solárne panely pri verzii Connect.

 

 

Na rýchlo nabíjacej stanici sa elektromobil dokáže nabiť prostredníctvom: 

  • jednofázového prúdu (DC - 80% za 39 min.) a striedavého prúdu (AC 80% menej ako 1 hodina) 
  • zvyšných 20% trvá približne hodinu.

 

 

Inovatívne technológie zníženia nákladov

Pre lepšiu mobilitu a inovatívnejšie technológie, elektromobil využíva Digital Charging Services (DCS), pri ktorom sa náklady na energiu oveľa znížia (vyhľadá cenovo najvýhodnejšie tarify). Medzi ďalšie postupujúce technológie patrí BMW Connected+ ktorý ušetrí čas počas jazdy. Funguje prostredníctvom smartphonu, pri ktorom zvyšuje inteligenciu a spôsob ovládania vozidla.

 

 

Je možné bezprostredne: 

  • plánovať trasy,
  • zdieľať udalosti s priateľmi, 
  • ovládať smartphone rovno z elektromobilu.

 

 

 

 

Dizajn BMW i3

Elegantný dizajn a pocit bezpečia ponúka exteriér a interiér vozidla. Takisto nadobúda originálny štýl jedinečného zámeru. Vyniká dvojfarebným spracovaním, krátkymi prevismi a typickou líniou bočných okien. Dáva do popredia vysokú optimalizáciu výhľadu, a celkom inú funkciu dverí, ktoré sa otvoria oproti sebe. Rovnako tak zaujmú predné LED svetlomety v tvare písmena „U“, s vizuálne rozšíreným nárazníkom. Zadný nárazník je takmer o 40 mm väčší než má jeho predchodca.

 

Vozidlo má odľahčenú konštrukciu (je veľmi ľahké), ktorá je vyrobená z plastu a z karbónu. Minimalizuje hmotnosť a znižuje ťažisko vozidla. Tým pádom je elektromobil viac aktívnejší a efektívnejší.

 

 

 

 

Parameter Hodnota
Dojazd 130 - 330 km/h
Zrýchlenie z 0 ma 100 km/h 7,3 sekundy
Maximálna rýchlosť 148 km/h
Cena 39 000 € - 42 104 €

 

 

 

Prečítajte si o najpredávanejšom elektromobile

 

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?