Všetko o elektrických autách
All4car

Nabíjacie stanice vyrába aj slovenská firma z Dubnice nad Váhom

 

Nabíjacie stanice bude poskytovať najmä pre krajiny V4.

 

 

Spoločnosti MSM eMobility a Vývoj Martin otvorili v Dubnici nad Váhom výrobu nabíjacích staníc pre elektromobily. Okrem vytvorenia nového produktu plánujú zamestnať približne 60 pracovníkov, čím sa výrazne posilní aj trh práce.

 

 

 

 

Plány sú smelé

Do štyroch rokov by firma mala vyrobiť až 1 200 nabíjacích staníc. Najväčším odberateľom je pritom Maďarsko, pretože tam majú obchodné reťazce zákonom stanovenú povinnosť, že pri hypermarkete musia mať vybudovanú aj nabíjaciu stanicu. Okrem Maďarska by chceli rozšíriť predaj výrobkov aj do Čiech a Poľska, ale orientovať sa budú aj na slovenský trh, konkrétne na mestá a samosprávy. Nabíjacie stanice slovenskej firmy by sme mali vidieť aj na našich cestách či diaľniciach.

 

Výroba výborne reaguje na dopyt po nabíjacích staniciach nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Veď aj naša vízia je mať minimálne 2 500 nabíjacích staníc po celej krajine, pretože momentálne číslo sa pohybuje niekde pri počte 200. S dotáciami, ktoré by mali už koncom roka prísť v rámci programu podpory elektromobility, sa ráta aj s tým, že na naše cesty pribudne viac vozidiel a dopyt po verejnom nabíjaní bude opäť stúpať.

 

 

Slováci „naskočili na vlak“

Treba podotknúť, že Slovensko privítalo elektromobily celkom pozitívne a vidieť, že aj priemysel reaguje celkom pružne na zvýšený dopyt po týchto autách. Bratislavský VW vyrába elektromobil Volkswagen e-up a v Trnave bude prvým vyrobeným elektromobilom Peugeot e-208. Keď k tomu prirátame novú slovenskú výrobu nabíjacích staníc, môžeme byť s aktivitou krajiny v tejto oblasti celkom spokojní.

 

 

Zdroj foto v článku: MSM eMobility

 

 

 

Slováci budú vyrábať batérie do elektromobilov

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?