Všetko o elektrických autách
All4car

E-taxíky jazdia aj v Bratislave

 

Taxíky na elektrický pohon fungujú a jazdia aj v našom hlavnom meste.

 

 

A zatiaľ úspešne. Najazdili niekoľko tisíc kilometrov a odbremenili vzduch, ktorí obyvatelia Bratislavy dýchajú, od viac ako 100 ton emisií. Celý projekt zastrešila spoločnosť GO4, ktorá sa o elektromobilitu zaujíma naozaj intenzívne.

 

Jej dcérska spoločnosť Švihaj Šuhaj využíva na doručovanie zásielok elektrické bicykle. GO4 zase na doručovanie využíva aj elektromobil Nissan eNV200. Oba fakty pekne poukazujú na to, že aj doručovacie služby môžu využívať alternatívne palivo a zároveň naplno fungovať v oblasti svojho podnikania. Navyše je GO4 cez dcérsku spoločnosť Švihaj Šuhaj zapojená aj do projektu UP! city. Ide o projekt ponúkajúci krátkodobý prenájom elektromobilov značky Volkswagen Up!, ale aj elektrických bicyklov a elektrických kolobežiek.

 

 

Ako funguje e-taxi služba?

Prostredníctvom aplikácie HOPIN určíte svoju polohu a nájdete si najbližší taxík. Vidíte cenu za kilometer, typ vozidla aj hodnotenie. Podľa preferencií si vyberiete taxík a dokonca vidíte, ako sa k vám blíži. Von vyjdete až vtedy, keď viete, že je ozaj „za dverami“.

 

 

 

 

Prvá Zero emission taxislužba v Bratislave

Podľa spoločnosti má elektromobilita veľkú budúcnosť. Vďaka svojím taxíkom prinášajú do mesta aj biznisu čerstvý vzduch – aj v podobe novej služby, prvej v rámci hlavného mesta, aj preto, že e-taxíky nezahlcujú emisiami vzduch tak, ako ich naftoví či benzínoví kolegovia.

 

 

Cez HOPIN je to lacnejšie

Pri objednávke taxíka cez aplikáciu HOPIN je sadzba na kilometer jazdy 0,58 €. Pri nástupe z ulice, prípadne mimo Bratislavy, je to 1,11 € za kilometer. Kapacita taxíka sú 4 miesta plus vodič. Na jazdu sa používajú moderné, plne elektrické vozidlá KIA Soul. Firemní zákazníci dostanú k faktúre aj bonus – informáciu o ušetrených emisiách CO2.

 

 

Služba bola aj ocenená

Spoločnosť získala za poskytovanie služby viaceré ocenenia, napríklad Zelená firma 2017 (Via bona) či European Business Awards (národný víťaz v kategórii služieb za rok 2017). Obe ocenenia sú dôkazom toho, že nápad má zmysel aj potenciál. GO4 vraj plánuje nadviazať spoluprácu a rozšíriť službu aj v iných mestách na Slovensku.

 

Elektrické taxíky využívajú už v Martine a v Piešťanoch. Piešťany majú k dispozícií nové vozidlá na hybridný alebo elektrický pohon, ktoré sú čisto nefajčiarske.

 

 

Zdroj foto v článku: e-taxi.sk

 

 

 

E-taxíky jazdia aj v Martine

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?