Všetko o elektrických autách
All4car

Taxíky - elektromobily jazdia v Martine bez problémov

 

V Martine prednedávnom oficiálne sprevádzkovali najlacnejšiu taxislužbu v regióne. Svojim zákazníkom ponúka jazdu elektromobilom, a to bez toho, aby si museli taxík rezervovať telefonicky či cez dispečing. Elektromobily je možné objednať prostredníctvom mobilnej aplikácie HOPIN. Ide tak o prvú bezemisnú taxislužbu v Turci a druhú na Slovensku.

 

 

eTaxi v Martine

Za celou touto pozoruhodnou službou stojí rokmi overená spoločnosť Alpha taxi, ktorá si pre formu elektrických taxíkov zvolila názov e.Alpha. Nové elektromobily, ktoré môžete takýmto spôsobom v Martine využívať sú modely Nissan Leaf 2018. Samotné vozidlá ľahko spoznáte podľa nápaditého náteru s logom e.Alpha. Elektromobil disponuje 110 kW pohonnou jednotkou, ktorá spolupracuje s akumulátorom s kapacitou 40 kWh. V Martine v súčasnej dobe jazdia tri takéto elektrické taxíky. Môžete si ich objednať klasicky cez telefón, alebo s pomocou mobilnej aplikácie HOPIN. V prípade objednávky cez službu HOPIN získavate niekoľko výhod. Štartovné ma hodnotu 0,00 €, základná sadzba sa pohybuje na úrovni 0,66 eur za kilometer a o hodinu čakania pri výstupe je možné požiadať za 12 eur. Minimálna hodnota objednávky je určená na 2,40 €. V aplikácii sledujete aj aktuálnu polohu a obsadenosť taxíka. O tom, že tento projekt má v Martine budúcnosť je presvedčený aj majiteľ taxislužby Peter Kolaja: „Rozhodli sme sa investovať do flotily elektromobilov, ktoré budú uvedené pod novou značkou eAlpha. A to z toho dôvodu, aby si bol zákazník naozaj istý, že sa odvezie bez emisií. To „e“ znamená elektrický, rovnako aj ekologický a ekonomický.“ Ako ďalej uvádza, tak spoločnosť vedie viacero rokovaní so súkromným aj verejným sektorom o možnostiach vybudovania siete nabíjacích staníc pre elektromobily v Martine.

 

 

 

 

Mobilná aplikácia HOPIN

Hlavnou úlohou mobilnej aplikácie HOPIN je čo najviac zjednodušiť svojim používateľov objednávanie a služby taxíkov. Spoločnosť spolupracuje výlučne s profesionálnymi vodičmi, ktorí majú všetky legislatívne náležitostí na prevádzkovanie taxislužby. Samotná objednávka taxíka je veľmi jednoduchá, a to doslova „na pár kliknutí“ z vášho chytrého telefónu. Prináša viacero výhod – už nemusíte volať na dispečing, čakať na spojenie s operátorom, či voľné auto. Priamo v aplikácií vidíte, kde sa váš taxík práve nachádza, za akú dlhú dobu bude pri vás, ako aj približnú cenu vašej jazdy. Vďaka tejto aplikácii je možné realizovať aj platby priamo z účtu za jazdu e-taxíkom. Aplikáciu HOPIN je možné stiahnúť úplne zadarmo pre platformy Android či iOS. Navyše objednávkou e.Alpha taxi, prostredníctvom HOPIN máte garantované nulové štartovné, ako aj nižšiu základnú sadzbu za kilometer. „V dnešnej rýchlej a technicky vyspelej spoločnosti vidíme pokrok na každom rohu. Nechceme stagnovať, práve naopak. Naše služby sa snažíme neustále zlepšovať a posúvať ich na novú úroveň. Chceme byť súčasťou života zákazníkov a prinášať im komfort do cestovania. Tešíme sa z každého jedného nového mesta a veríme, že naša mobilná aplikácia, bude pre nich ďalším krokom k budovaniu smartcities“ uviedol Martin Baran, spolumajiteľ HOPINu.

 

 

 

Elektrické vozidlá využívajú aj slovenské samosprávy

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?