Všetko o elektrických autách
All4car

Požičiavanie elektrických vozidiel v Bratislave

 

V Bratislave pred rokom rozbehli jedinečný a inovatívny mestský projekt UP! CITY. Ten v sebe spája aspekty moderných technológii, mobility, relaxu a ekológie. Vďaka UP! CITY si môže každý prenajať elektromobil a to za veľmi výhodných podmienok. Za celým projektom stoja spoločnosti Volkswagen Slovakia, Aliancia Stará tržnica v spolupráci s partnermi – mesto Bratislava, Cyklokuriér Švihaj Šuhaj a ZSE. Centrom tohto zaujímavého a popritom ekologického nápadu sa stala Stará tržnica v centre Bratislavy. Toto miesto už niekoľko rokov predstavuje križovatku spoločenských aktivít a stretnutí obyvateľov hlavného mesta, ako aj turistov. Na jednom mieste tak nájdete pohyb, oddych a zábavu.

 

 

Ako si požičať elektromobil v Bratislave?

Práve pred Starou tržnicou na Námestí SNP sú vyhradené miesta pre sedem elektromobilov typu Volkswagen e-up. Celý proces zapožičania resp. zdieľania tohto elektromobilu je veľmi jednoduchý a trvá ani nie desať minút. Stačí navštíviť kanceláriu v Starej tržnici, kde všetko vybavíte. Postačí vám občiansky a vodičský preukaz. Elektromobil sa dá zapožičať aj na krátku dobu, kde jedna hodina stojí 4 eura. Ešte výhodnejšie podmienky sú pri zapožičaní na dlhšiu dobu, kde za pol dňa zaplatíte 25 eur a za celý deň 35 eur. Potrebné je preukázať sa i vratnou zábezpekou 300 eur za auto. Platba je možná v hotovosti, ako aj platobnou kartou. Pre rodiny s malými deťmi sú pripravené na zapožičanie detské autosedačky.

 

 

Kadiaľ sa môžete voziť na požičanom elektromobile v Bratislave?

Samotnú cestu požičaným elektromobilom si môžete určiť sami, alebo sa necháte inšpirovať prednastavenými trasami. Vozidlo viete jednoducho a efektívne využiť napríklad na súkromné, alebo pracovné stretnutie. Súčasne je možné si vybrať jednu zo šiestich naprogramovaných trás. Každé zo siedmich elektromobilov totiž obsahuje špeciálnu navigačnú aplikáciu, určenú predovšetkým pre návštevníkov Bratislavy. Takto sa necháte viesť navigačným systémom vo vozidle po najzaujímavejších zákutiach hlavného mesta a jeho blízkeho okolia. Trasy sú koncipované ako okruhy a odporúčajú na výber to najlepšie z kultúry, pamiatok, umenia, zábavy ale aj výletov pre rodiny.

 

 

Požičiavanie elektrobicyklov a elektrokolobežiek v Bratislave

UP! CITY ponúka okrem elektromobilov aj požičanie elektrobicyklov a elektrokolobežiek. Vybrať si môžete z moderných mestských elektrobicyklov, volkswagen bicyklov, nákladných cargo bicyklov a elektrokolobežiek. Tieto netradičné a ekologické dopravné prostriedky vám tak ponúkajú zaujímavú možnosť užívania si hlavného mesta.

 

 

Cenník prenájmu elektromobilov v Bratislave

Prenájom auta 1 deň* 1/2 dňa** Zábezpeka
Elektrické vozidlo Volkswagen e-up! 35,00 € 25,00 € 300,00 €

 

 

Cenník prenájmu elektrických bicyklov v Bratislave

Prenájom bicyklov 1 deň* 1/2 dňa** Zábezpeka
Volkswagen bicykel 15,00 € 10,00 € 50,00 €
Cargo nákladný bicykel – Bullitt 20,00 € 14,00 € 150,00 €
Elektrický bicykel – Apache 20,00 € 14,00 € 150,00 €
Elektrická kolobežka – E-Twow 20,00 € 14,00 € 150,00 €

 

Poznámky:

* do 24 hodín, počíta sa každých načatých 24 hodín

** do 5 hodín, auto musí byť vrátené v deň požičania počas otváracích hodín požičovne
     do 5 hodín, bicykel musí byť vrátený v deň požičania počas otváracích hodín požičovne

Všetky ceny sú uvedené vrátane DPH. Platba je možná aj kartou. Zábezpeka sa dá zložiť v hotovosti alebo kartou (ako rezervácia sumy na karte).

 

 

Nabíjacie stanice na Slovensku

Je len otázkou času, kedy sa podobné projekty rozšíria aj do ostatných miest. Dôkazom toho je aj rozrastajúca sa sieť nabíjacích staníc na Slovensku. Už k značnému počtu nabíjacích staníc pre elektromobily v Bratislave nedávno pribudla nabíjacia stanica Tesla Supercharger. Vďaka čomu sa po obci Sielnica pri Zvolene, môže teraz pochváliť nabíjačkou od Tesly aj Bratislava. Nájdete ju na Einsteinovej ulici v Petržalke, na parkovisku pri Auparku. Keďže k požičanému elektromobilu dostanete aj špeciálnu kartu pre dobíjanie v nabíjacích staniciach, tak si aj prostredníctvom UP! CITY môžete vyskúšať rýchlo nabíjačku Tesla v Bratislave.

 

 

UP City - čisto slovenský projekt

UP! CITY je veľmi inovatívny projekt, ktorý prináša obyvateľom a návštevníkom Bratislavy inú alternatívu spoznávania hlavného mesta. Taktiež je to možnosť ako otestovať elektromobil, bez toho aby sme si ho museli kupovať. Zaujímavosťou je aj to, že ide o čisto slovenský projekt. Elektromobily boli vyrobené v bratislavskom závode Volkswagen v Devínskej Novej Vsi a za prevádzkou stoja slovenské spoločností s podporou hlavného mesta. Podobný projekt požičiavania elektromobilov úspešne prevádzkujú aj v Trnave.

 

 

 

Ak ste už otestovali elektromobil a chcete si ho zakúpiť, kontaktujte nás

 

Hybridy na predaj

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?