Všetko o elektrických autách
All4car

Tesla pomáha utiecť pred hurikánom Irma

 

Aktuálne celý svet sleduje, čo sa deje na Floride. Hurikán Irma už vyčíňal na Kube a teraz prenasleduje Floridu. Nielen vlády krajín ale aj súkromné spoločnosti sa snažia pomôcť obyvateľom, ktorí sa musia evakuovať zo svojich domovov. Zapojil sa aj elektromobilový gigant Tesla, ktorému nie je ľahostajné dianie vo svete. Elon Musk vydal nariadenie, ktorým Tesla predĺžila dojazd elektromobilu aktualizáciou softvéru na diaľku.

 

 

Zvýšenie dojazdu na útek pred hurikánom Irma

Vozidlá S a X z dielne Tesla majú na útek pred hurikánom odblokovanú celú kapacitu batérie. Doteraz bolo softvérové zvýšenie batérie účtované poplatkom od výrobcu. Na úkor ničivého prírodného živlu vodiči získali nezištnú pomoc od Elona Muska. Majitelia vozidiel Tesla S a Tesla X môžu využiť zvýšenie dojazdu batérie o niekoľko desiatok kilometrov. V praxi to znamená, že kapacita batérie sa zdvihla na 60 a 70 kWh. A teda so súčasnou kapacitou batérie získali majitelia elektromobilov na úniku pred Irmou o 50 až 65 km naviac, o čom ich Tesla informovala aj prostredníctvom rozoslanej aktualizácie.

 

 

Ako fungovala doteraz kapacita batérie Tesla

Ešte len minulý rok ukázala Tesla svoje lacnejšie elektromobily. Jedná sa o Model X 60D a Model S 60/60D. Aj napriek tomu, že elektromobily boli vybavené batériou s kapacitou 75 kWh, použiteľných bolo len 80%. Zvyšných 20% si mohli vodiči "odomknúť" za príplatok. A nebolo to veru málo, šlo o 3 000 dolárov. Kapacita Tesiel predstavovala pri Modeli 60 a 60D dojazd okolo 320 km na jedno nabitie. Mnohí vodiči ale pre útek bez dobíjania batérii potrebovali ešte zhruba 50 km, aby si boli istí, že ich hurikán nezastihne. Uvedené opatrenie zvýšenia dojazdu majú podľa oficiálnych informácii Tesla Motor Club trvať do 16. septembra. 

 

 

 

Prečítajte si novinky o Tesla 3

 

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?