Všetko o elektrických autách
All4car

Stane sa materiál grafén budúcnosťou elektrických automobilov?

 

 

Grafén sa všeobecne považuje za „úžasný materiál“ 21. storočia.

 

 

Grafén má vďaka svojím vlastnostiam takmer nekonečné množstvo aplikácií či využitia.  Grafén je lepší elektrický vodič ako meď, pre plyny je nepriepustný, je 200-krát silnejší ako oceľ, ale je šesťkrát ľahší. Vlastnosti grafénu sa môžu meniť, keď sa na jeho povrch pridajú chemické zložky. Môže byť budúcnosťou elektromobilov vytvorenie grafénovej batérie? Tak skoro sa to asi nedozvieme, ale prvé pokusy o vytvorenie takejto batérie sa už rysujú na svetlo sveta.

 

 

SuperBattery pre elektromobily

Svoje sily spojili dve spoločnosti – estónska spoločnosť Skeleton Technologies a nemecký Karlsruhe Institute of Technology. Tieto dve spoločnosti začali vyvíjať produkt SuperBattery, ktorý je určený pre elektromobily. Túto batériu by malo byť možné dobyť iba za 15 sekúnd. Bude to hybridná batéria, ktorá bude kombináciou bežných lítiovo-iónových článkov a vlastných ultrakondezátorových článkov od spoločnosti Skeleton. Ultrakondenzátorové články sú vyrobené z patentovaného ulíkového materiálu Curved Graphene.

 

 

 

 

Generálny riaditeľ spoločnosti Skeleton Technologies Taavi Madiberk komentuje:

 

„Spolupráca medzi európskymi spoločnosťami na skladovanie energie je kľúčom k tomu, aby bola EÚ globálnym lídrom v oblasti skladovania energie. Sme radi, že sme podpísali dohodu o vývoji SuperBattery s Karlsruhe Institute of Technology a spojili sme sily, aby sme priniesli na trh technológiu, ktorá vyfúkne existujúce riešenia nabíjania EV. “

 

 

Bude takýto typ batérie životaschopný?

SuperBattery sa môže hodiť pre všetky typy hybridov. Bola by dobrým doplnkom k hlavnej trakčnej batérii vo všetkých elektrických vozidlách, ktoré budú mať vysoký výkon pri akcelerácii alebo pri silnom dobití. Teoreticky by to mohlo predĺžiť životnosť batérie a znížiť potrebu chladenia batérie. Bude zaujímavé sledovať, či má spoločnosť Skeleton Technologies na stole skutočne niečo životaschopné a stane sa súčasťou elektromobilov.

 

 

Presúvajte sa po meste rýchlejšie vďaka zdieľaným kolobežkám

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?