Všetko o elektrických autách
All4car

Presúvajte sa po meste rýchlejšie vďaka zdieľaným kolobežkám

 

 

Na kolobežke Bolt dosiahnete rýchlosť 25 km/h.

 

 

Ako to funguje?

Nie je to nič komplikované. Stačí, ak máte viac ako 18 rokov a v telefóne stiahnutú aplikáciu Bolt z App Store alebo z Google Play. V aplikácii si uložíte vašu platobnú kartu, z ktorej vám bude stiahnutá suma za požičanie kolobežky. Otvoríte si aplikáciu a kliknete na ikonku kolobežky. Zobrazí sa vám mapa, na ktorej uvidíte, kde vo vašej blízkosti sa nachádza voľná kolobežka. Aplikácia umožňuje aj rezerváciu kolobežky na diaľku, ktorá nie je povinná. Kolobežku si môžete rezervovať na tri minúty, aby vám ju na čas, kým sa k nej dostanete, nikto nevzal. Kolobežku odomknete naskenovaním QR kódu, ktorý je na riadidlách každej kolobežky. Za odomknutie kolobežky zaplatíte 0,50 €. Každá ďalšia minúta jazdy stojí 0,15 €. V prípade, že kolobežku využívate celý deň, nezaplatíte viac ako 25 €. Po ukončení jazdy nezabudnite kliknúť na ukončenie jazdy v aplikácii.

 

 

 

 

Môžete dostať aj pokutu!

V aplikácii môžete na mape vidieť červené miesta. Na tieto miesta môžete ísť, ale nemôžete tam kolobežku nechať. V prípade, že tak urobíte, hrozí vám pokuta 30 €. Po ukončení jazdy kolobežku zaparkujte na bezpečnom mieste na ulici, kde nebude prekážať a obmedzovať ostatných prechádzajúcich ľudí. Ideálne by bolo, keby ste ju nechali pri stojanoch, ktoré slúžia zdieľaným bicyklom.

 

 

 

 

Bratislava

Spoločnosť Bolt spustila zdieľanie elektrických kolobežiek v našom hlavnom meste v apríli 2020. K dispozícii je 200 kolobežiek. V prípade väčšieho záujmu spoločnosť počet kolobežiek zvýši. Po vypustení prvých kolobežiek do ulíc sa spoločnosť zamerala aj na informovanie používateľov kolobežiek o tom, ako by sa mali správať ku kolobežkám a ako ich môžu využívať. Kolobežky sú pravidelne dezinfikované a každý deň premiestnené na frekventované miesta v Bratislave. Kolobežku môžete nájsť napríklad pri Starej tržnici, na Šafárikovom námestí, na Námestí SMP, na Jesenského (pri SND), taktiež na hlavnej stanici v Bratislave, pri nákupom centre Eurovea alebo na Trnavskom mýte. Bolt dbá na dodržiavanie hygieny, a preto upozorňuje, aby si zákazník pred použitím kolobežky dezinfikoval ruky alebo používal rukavice.

 

Jazda na kolobežke je rýchla a preto treba na nej jazdiť opatrne. Najvyššia rýchlosť kolobežky je 25 km/h. V aplikácii je odporúčanie pre začiatočníkov, aby pri prvej jazde na kolobežke nastavili obmedzenie rýchlosti na 15 km/h.

 

 

Košice

V Košiciach má Bolt k dispozícii 100 elektrických kolobežiek. Kolobežky sú rozmiestnené na frekventovaných miestach v centre Košíc. Nájsť kolobežku môžete pri vlakovej a autobusovej stanici, na Námestí osloboditeľov, námestí Maratónu mieru alebo pri mestskom parku.

 

 

 

 

Roman Sysel, regionálny manažér Bolt pre strednú Európu povedal:

 

„Sme radi, že sa nám podarilo expandovať do ďalšieho slovenského mesta aj s touto službou. Snažíme sa, aby sme naše služby ponúkli čo najväčšiemu počtu užívateľov. O to viac nás teší, že je to v dobe, kedy užívatelia môžu využiť kolobežku aj ako bezpečný a spoľahlivý spôsob pohybu po meste.“

 

 

Dovolenka na elektronickej kolobežke

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?