Všetko o elektrických autách
All4car

Leto na elektrickej kolobežke

 

 

Požičajte si elektrickú kolobežku počas vašej dovolenky na Slovensku.

 

 

Elektrická kolobežka nie je práve najlacnejšia záležitosť. Ak by ste však chceli zistiť, ako by sa vám na nej jazdilo a či by bola vhodnou parťáčkou na vaše dovolenky, skúste si ju najprv požičať a otestovať. Na Slovensku je možné prenajať si kolobežku vo viacerých turistických lokalitách – väčšina sa však sústredí len na klasické, bezmotorové kolobežky. Nás však zaujímali tie elektrické a tak sme si dali prácu s vyhľadávaním týchto požičovní, aby sme vám dovolenkové prípravy uľahčili.

 

 

Liptov na elektrickej kolobežke

O možnostiach zapožičania na Liptove sme písali aj v našom staršom článku tu. Na stránke ruzomberok.bike nájdete veľmi zaujímavo spracované cyklo trasy, z ktorých niektoré je možné využiť aj s kolobežkou. Páči sa nám prehľadná tabuľka, v ktorej vidíte nielen náročnosť, ale aj minimálny odporúčaný vek cyklistu/kolobežkára, čo zaiste ocenia najmä rodiny s deťmi. Mapu vypracoval Liptovský cyklistický spolok. Čo sa týka požičania elektrických bicyklov alebo kolobežiek, nič sa oproti informáciám z minulého článku nezmenilo, požičovňa funguje stále. Podľa postov na Facebooku požičanie funguje už naplno a v lete ho teda môžete využiť.

 

Zdroj: https://ruzomberok.bike/pozicovna/

 

 

 

 

 

 

 

Na Liptove funguje ešte jedna požičovňa elektrických kolobežiek, dokonca funguje ako pojazdná, čiže za príplatok príde auto s bicyklami či s kolobežkou až pred váš hotel či penzión a vy teda cestu môžete začať hneď. Pojazdná požičovňa však funguje až od požičania 4 kusov, takže sa treba s niekým spojiť, alebo nahovoriť celú rodinu. Požičovňa má 4 prevádzky: v Hoteli Ďumbier v Liptovskom Jáne, pri benzínke OMV v Demänovej, v Penzióne Ravence v Liptovskom Trnovci a pri Stanišovskej jaskyni v Jánskej doline.

 

Zdroj: https://www.kolobezkyliptov.sk/

 

 

 

Gaderská dolina a požičanie elektrickej kolobežky

V článku sme spomínali aj Gaderskú dolinu a možnosť požičať si elektrickú kolobežku. Požičať si ju môžete v Blatnici pri vstupe do Gaderskej Doliny pri veľkom parkovisku v dome číslo 243. Na výber je aj kolobežka bez motora, e-bike, klasický bike alebo elektrický skúter. Podľa postov na Facebooku požičovňa aktívne funguje a v dovolenkových mesiacoch júl a august bude otvorená až do 20:00 hod.

 

Zdroj: http://gaderwheel.sk/cennik/

 

 

 

 

 

 

 

 

Po Donovaloch tiež na kolobežke

Donovaly môžete objavovať tiež zo sedla kolobežky. K dispozícií sú kolobežky českého výrobcu HUGO Bike. Konštrukcia tejto kolobežky sa hodí obzvlášť do terénu, takže cestovanie bude príjemné aj pri výbere dlhšej trasy. Kolobežku si môžete požičať priamo v pokladni na parkovisku pri údolnej stanici lanovky na Novú hoľu. Rezervovať sa dá aj online. Okrem elektrickej kolobežky si môžete požičať aj elektrický bicykel. Na vyskúšanie tejto kolobežky vás možno naladí toto video:

 

 

 

 

Aj v meste

Ak sa na nejaký ten dovolenkový výlet vyberiete do mesta, elektrickú kolobežku si požičiate nielen v Bratislave, ale aj v Košiciach. Ak plánujete návštevu napríklad Prahy, aj tu si zajazdíte na kolobežke a možno takto celú Prahu spoznáte oveľa rýchlejšie.

 

 

Pozor na pravidlá

Aj pri požičaní elektrickej kolobežky platí, že opatrnosť pri jazde je na mieste. Hoci sa mienite premávať po kopcoch a horách, treba zvážiť, či si na vedenie tohto prostriedku naozaj trúfate. Nezanedbajte prilbu a dajte pozor aj na vekovú hranicu. Pre deti do 15 rokov je vedenie elektrickej kolobežky zakázané, viesť ju môžu len vtedy, ak sú na poľnej alebo lesnej ceste. Ak by časť vami vybranej trasy viedla aj cez mesto, myslite na to, že ohrozujete účastníkov premávky a najmä svoju ratolesť. Aktuálne pravidlá týkajúce sa elektrických kolobežiek nájdete aj v našom článku.

 

 

Pre elektrickú kolobežku budú platiť iné pravidlá ako pre tú klasickú

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?