Všetko o elektrických autách
All4car

Sieť nabíjacích staníc Tesla Supercharger neobišla ani Slovensko

 

Na Slovensku budú čoskoro už 4 nabíjacie stanice Tesla Supercharger

 

 

Táto sieť nabíjacích staníc sa radí medzi najmodernejšie a najvýkonnejšie na svete. Stanice sa budujú už od roku 2012 a väčšinou sú umiestnené na frekventovaných dopravných ťahoch a uzloch. Na týchto staniciach sa však dá nabíjať len model značky Tesla.

 

Tesla sa snaží nabíjačky budovať po Európe tak, aby bolo možné väčšinu jej západnej časti precestovať práve s pomocou nabíjania Tesla Supercharger. Nabíjačky nájdeme aj na Slovensku, takže zahraniční majitelia vozidiel Tesla môžu rátať aj s nami.

 

 

 

 

Sielnica bola prvá

Dva kilometre od rýchlostnej cesty R1 pri obci Sielnica neďaleko Zvolena v areáli hotela Kaskády nájdete prvú nabíjačku Tesla Supercharger na Slovensku. Nabíjačka je dostupná 24 hodín denne.

 

 

Druhá bola Bratislava

Hlavné mesto Slovenska sa pridalo až neskôr. Nabíjacia stanica sa nachádza pri Auparku, takže počas nabíjania má posádka auta možnosť nákupov, oddychu, ale aj stravovania. Stanica má 6 nabíjacích stojanov a môže ponúknuť výkon až 135 kW.

 

 

Aj Liptovský Mikuláš sa pridal

Tretí Supercharger bol slávnostne otvorený v Liptovskom Mikuláši pri rezorte Demänová Village. Ku 4 vybudovaným stojanom by mali pribudnúť ďalšie štyri. Táto stanica sa na oficiálnej mape Superchargerov, ktorou disponuje Tesla, nenachádza. Šušká sa o tom, že to bolo spontánne rozhodnutie a preto tam ešte nie je. Otvorenie nabíjačky bolo spojené so Šiestym zrazom vozidiel Tesla, takže zábava a program nechýbali.

 

 

Pribudne aj Trenčín?

Pri príležitosti otvorenia Tesla Supercharger Liptovský Mikuláš vyšla na svet informácia o tom, že ďalšia lokalita, v ktorej by nabíjačka mohla stáť, bude Trenčín. V ktorých miestach bude presne stáť sa nám ešte nepodarilo vyzistiť.

 

 

 

 

Len keby boli voľné...

Internetom kolujú rôzne správy. Nás zaujala (i keď negatívnym obsahom) práve tá, ktorá sa týkala nabíjačky Tesla Supercharger v Bratislave. Parkovacie miesta vyhradené pre túto nabíjačku boli totiž obsadené aj autami, ktoré tam nemali čo robiť – mali totiž spaľovací motor. Miesto, ktoré je vyhradené pre elektromobily funguje rovnako ako vyhradené parkovacie miesto napríklad pre ZŤP ľudí. Jednoducho na ňom nemôže parkovať každý.

 

Tieto situácie sa riešia ťažko. Hľadať majiteľa vozidla po celom nákupnom centre, vedľa ktorého nabíjačka stojí? Veď ani nemusí nakupovať, možno si len prišiel zadarmo odparkovať vozidlo. Každopádne, značku, ktorá označuje parkovacie miesto pre nabíjanie automobilov treba rešpektovať naplno. Hoci Tesla po dobití vozidla pošle majiteľovi sms o tom, že má 5 minút na uvoľnenie miesta, situáciu, keď parkovacie miesto zaberie spaľovacie vozidlo to nerieši. Tesla vozidlo by však za státie po úplnom nabití platilo pokutu za každú minútu blokovania parkovacieho miesta.

 

 

 

Nabíjačiek pribúda, čerpacích staníc ubúda

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?