Všetko o elektrických autách
All4car

S vylepšeným autopilotom Tesla už pokutu za parkovanie nedostanete

 

Pokuty za parkovanie sa stanú minulosťou. Aspoň pre majiteľov vozidiel značky Tesla. Najnovšia aktualizácia funkcie Autopilot Summon sľubuje zaujímavé vylepšenia, ktoré zjednodušia majiteľom elektromobilov život a zároveň ušetria peniaze.

 

 

Nájde miesto na zaparkovanie

Momentálna verzia Summon sa dá označiť ako parkovací asistent. Bez nutnosti sedenia v aute vďaka nemu pohodne zaparkujete v úzkych priestoroch, alebo dostanete auto von z garáže. Samo sa pohybuje smerom vpred a vzad. Už o pár týždňov však má prísť update, ktorý jeho možnosti značne rozšíri.

 

Predstavte si, že vaše auto sa nielen samo zaparkuje, ale si aj nájde najbližšie voľné parkovacie miesto. Navyše, zaručene zaparkuje len tam, kde je to povolené, a kde vám nehrozí, že dostanete pokutu alebo „papučku“. Aktualizácia totiž bude obsahovať aj softvér rozpoznávajúci značky a nápisy v okolí parkovacích miest. Už žiadne státie na zákaze alebo rezervovaných miestach. Auto zaparkuje a na váš iPhone alebo Apple Watch pošle informáciu o svojej polohe a potvrdenie, že stojí na bezpečnom mieste. Zrazu je tu teda možnosť, ako po vypršaní predplateného parkovania auto poposunúť bez toho, aby ste si doň museli sadnúť. Technologicky to zabezpečuje 8 kamier a ultrazvukové senzory.

 

 

O krok ďalej vo vývoji

V súčasnosti je limitom na vzdialené riadenia auta niekoľkometrová vzdialenosť. Na privolanie auta z garáže to doteraz stačilo. Po zavedení novinky však pri ovládaní auta na diaľku nebudete musieť mať vozidlo na očiach a kontrolovať ho. Pomocou mobilnej aplikácie si ho privoláte aj z väčšej vzdialenosti. Zároveň sa vďaka tomu objaví možnosť manipulovať s autom ako s hračkou na diaľkové ovládanie. Stačí neprerušene držať tlačítko Summon vo svojom mobilnom telefóne.

 

 

 

Ak vás nezaujala práve Tesla, vyskúšajte cenovo dostupný elektromobil ZhiDou

 

Elektromobil ZhiDou

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?