Všetko o elektrických autách
All4car

Elektromobil z Číny? ZhiDou D1 z našej ponuky vás príjemne prekvapí

 

Pozorným fanúšikom elektromobilov určite neušla zmienka o tom, že už aj na Slovensku sa dajú zakúpiť vozidlá čínskej značky ZhiDou. Podľa dostupných zdrojov je dokonca model ZD D1 momentálne najlacnejšie elektrické auto na našom trhu. A keďže dva takéto modely máme aj v našej ponuke, rozhodli sme sa vám ich trochu predstaviť.

 

 

Úsporný vo všetkých ohľadoch

Tak model D1 opisuje sám výrobca. Vďaka elektrickému pohonu totiž šetrí:

  • životné prostredie (neprodukuje žiadne emisie),
  • vašu peňaženku (cestujete lacnejšie ako prostredníctvom MHD),
  • miesto (keďže ide o kompaktné, len dvojmiestne, vozidlo).

 

Nehovoriac o ušetrených vráskach počas parkovania na bežných slovenských sídliskách. Tieto a ďalšie výhody robia z D1 ideálne auto do mesta.

 

 

Nabijete ho aj doma

Časy, keď ste museli pracne hľadať najbližšiu nabíjaciu stanicu pre svoj elektromobil, sú dávno preč. ZD D1 pohodlne nabijete zo štandardnej domácej 230V zásuvky. Kompletné príslušenstvo potrebné na nabíjanie je súčasťou základnej výbavy všetkých vozidiel ZhiDou. Použitá 11,5 kWh LFP batéria umožňuje dojazd až 120 km na jedno nabitie, čo búra mýtus o nepraktickosti elektromobilov. Práve naopak, batéria má dlhú životnosť a doma ju nabijete už za 5 - 6 hodín. Samozrejme, bezradný nezostanete ani na cestách. Ako je nadšencom elektrodopravy známe, Slovensko disponuje jednou z najväčších sietí nabíjacích staníc v rámci Európy.

 

 

Športový duch v talianskom dizajne

Napriek skromným rozmerom ZD D1 ponúka už v „základe“ zaujímavú výbavu - kožené sedadlá, športový volant s "bicepsami", zadné parkovacie senzory či Car audio a navigačný systém. U nás toto všetko dostanete iba za 14 900 €. Vybrať si môžete z dvoch príťažlivých farieb. Model v neprehliadnuteľnom modrom odtieni Passion Blue bol otestovaný na 50 km a vzrušujúci červený Auspicious Red si skúsil 700 km jazdu. Moderný a sofistikovaný dizajn sa v oboch snúbi s komfortom, ktorý môže poskytnúť len elektromobil. Istota, že sedíte v takmer bezúdržbovom aute, ktoré vás nesklame, je niečo čo spaľovacím motorom jednoducho chýba. Trendy v doprave na najbližšie obdobie sú teda dané jasne.

 

 

Z vyššie uvedeného možno bez zbytočného preháňania konštatovať, že ZD D1 je odpoveďou na dopyt po praktickom mestskom aute, ktoré spĺňa požiadavky ekologickosti aj ekonomickosti. Na myšlienke „veľa radosti z jazdy s minimom emisií“ stojí aj princíp zdieľanej mobility SHARE’Ngo, ktorý si do svojho vozového parku vybral práve model ZD D1. Systém úspešne zavedený v Taliansku si už onedlho budú môcť vyskúšať aj Slováci. Tridsaťšesť vozidiel bude v skúšobnej prevádzke k dispozícii obyvateľom Košíc a blízkeho okolia.

 

 

 

ZhiDou D1 v červenej a modrej farbe si môžete zakúpiť aj u nás

 

Kúpiť ZhiDou

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?