Všetko o elektrických autách
All4car

Infraštruktúra rýchlonabíjačiek v strednej Európe rastie

 

S európskym projektom NEXT-E z programu CEF získa stredná Európa 222 multi-štandardných rýchlonabíjacích staníc (nabíjanie 50 kW) a 30 ultra - dobíjacích staníc (nabíjanie 150 - 350 kW). Európska únia sa rozhodla spolufinancovať rozvoj infraštruktúry elektronabíjačiek v hodnote 18,84 milióna eur. 

 

 

 

Dopravná sieť TEN - T

 

Dopravná sieť TEN - T spája sieť:

  • dialničných koridorov,
  • železničných koridorov,
  • medzinárodných letísk,
  • vodných ciest.

 

 

Týmto projektom vytvorí združenie v spolupráci s EÚ infraštruktúru pre dobíjanie elektromobilov na Slovenku, v Maďarsku, v Čechách, Chorvátsku i Rumunsku. A kto stojí za týmto úžasným projektom?

 

 

Organizácia

Model neopakovateľnej spolupráce štyroch popredných skupín, podnikajúcich v oblasti s elektrickou energiou, plynom a ropou. Spojili svoje sily s výrobcami vozidiel a vytvorili nediskriminačnú sieť dobíjacích staníc elektromobilov. Ako alternatívu k sieti ICE pre vozidlá so spaľovacím motorom. 

 

 

Podporujú

  • národné plány elektromobilov,
  • stratégiu rozšírenia počtu elektromobilov,
  • rozvoj udržateľných dobíjacích riešení,
  • zavedenie inovatívnych obchodných procesov a spotrebiteľských balíčkov,
  • prístup k integrácii obnoviteľnej energie.

 

 

Ďalšia podpora elektronabíjačiek

Automobilky Mercedes, BMW, Audi, Volkswagen a Ford potešili svet elektromotorov nie novým elektromobilom, ale rozšírením siete nabíjania. Spoločnými silami vybudujú 400 ultra-rýchlych nabíjacích staníc s výkonom 350 kW. Oproti projektu NEXT-E vytvoria o 370 nabíjacích staníc viac už v prvej fáze. Prvenstvo si udržia aj s často porovnávanou Teslou. Výkon elektronabíjach staníc bude viac než dvojnásobný oproti doteraz najvýkonnejším staniciam giganta elektromobilov. 

 

Nabíjanie bude využívať štandard CCS. Na každej stanici budú v ponuke aj AC konektory. Majitelia elektromobilov novej generácie od renomovaných značiek Audi, Porsche, BMW a Ford sa môžu už teraz tešiť na rýchlejšie nabíjanie. 

 

 

 

Prečítajte si o elektronabíjacej stanici v Púchove

 

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?