Všetko o elektrických autách
All4car

Prvé elektromobily z dielne Škoda Auto

 

Škoda Auto je najväčšia automobilka v Českej republike a patrí pod nemecký koncern Vokswagen. V roku 2017 „škodovka“ dosiahla zatiaľ najväčší úspech v jej histórii a nedávno predstavila svoju novú stratégiu, s ktorou by chcela expandovať aj na ďalšie trhy. Momentálne pôsobí na 102 trhoch a cieľom je pôsobenie v 120 krajinách.

 

 

Automobilka Škoda sa pustí do elektromobility

V súčasnej dobe automobilový priemysel zažíva transformáciu. Šéf predstavenstva Škoda Auto Bernhard Maier nedávno na autosalóne v Šanghaji vyhlásil, že začína doba elektrická a že elektrifikácia aj v automobilom priemysle je nevyhnutná. Škoda chce zachytiť tento rast a upriamiť svoju pozornosť na oblasť elektromobility, autonómneho riadenia a konektivity. Od roku 2020 sa majú totiž v Mladej Boleslave vyrábať len elektrifikované vozidlá a dokonca do roku 2025 by mala Škoda ponúkať vo svojom portfóliu až 10 modelov áut s elektrickým alebo hybridným pohonom. Prostredníctvom najväčšieho investičného programu chce tiež urýchliť vývoj inovatívnych technológií pohonov.

 

 

Prvý elektromobil značky Škoda

Už budúci rok sa dočkáme vôbec prvého elektromobilu značky Škoda a následne príde na trh aj prvý plug-in hybridný model. Zatiaľ však nie sú zrejmé presné názvy. Vieme len to, že elektromobily nebudú mať vlastnú značku ako napríklad „i“ pri BMW alebo EQ pri Mercedesoch.

 

 

Škoda Citigo - elektromobil s dojazdom 300 km

Prvým elektromobilom, ktorý bude niesť značku Škoda bude malé Citigo. Pri Citigu sú v hre názvy e-Citigo alebo Škoda Citigo E. Bude to jediný model vyrábaný mimo Českú republiku, a to konkrétne v Bratislave. Presné parametre zatiaľ nie sú známe, avšak vzhľadom k tomu, že je technický identický ako Volkswagen Up v jeho elektrickej verzii, môžeme očakávať podobné parametre. Znamenalo by to dojazd najmenej 160 kilometrov, dokonca niektoré zdroje hovoria až o dojazde 300 km!!! Úžasná je tiež 6 hodinová doba nabíjania.

 

 

Plug-in hybrid Škoda Superb

Spolu so Citigom na trh dorazí aj plug-in hybrid v podobe Superb PHEV. Vozidlo, ktoré bude kombinovať spaľovací a elektrický motor bude postavené na aktuálnom prevedení Superb. Model by mal ponúknuť približne 13 kWh batériu s dojazdom až 70 km čisto len na elektrický pohon. Mal by byť poháňaný 1,5 litrovým benzínovým motorom TSI (115 kW) a elektromotorom s výkonom 85 kW. Celkový výkon systému dosiahne 160 kW.

 

 

Elektrické SUV Škoda

V roku 2020 môžeme očakávať výrobu elektrického SUV vychádzajúceho zo štúdie Škoda Vision E, ktorý predstavuje prvý elektromobil založený na modulárnej platforme MEB (Modular Elektrifizierung Baukasten). Škodovka plánuje v nasledujúcich rokoch tieto alternatívne pohony integrovať aj do modelov Octavia, Kodiaq alebo Karoq.

 

 

 

Viac o Škoda Vision E

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?