Všetko o elektrických autách
All4car

Automobil budúcnosti značky Škoda

 

V roku 2020 by sa mal na trhu objaviť prvý elektromobil značky Škoda. Pôjde o novú a vylepšenú verziu päťdverového SUV Škody Kodiaq, ktorý bol pred pár týždňami predstavený verejnosti na autosalóne v Ženeve.

 

Elektromobily každým rokom robia väčší pokrok či už vo vývoji, dizajne alebo v celkovom napredovaní. Každým novým kúskom, ktorý môžeme zaradiť do rady elektromobilov, dokážu osloviť širokú verejnosť.

 

Pokrokový dizajn má stvárniť eleganciu a štýl nového modelu a prispôsobiť sa modernej dobe. Interiér ako vždy pri automobiloch Škoda je mimoriadne priestranný. Koncept spája zvýšenú pozíciu sedadiel a priestrannosť, čo sú typické znaky pre SUV. Výrobcovia týchto vozidiel v budúcnosti garantujú lacnejšiu prevádzku a čo sa týka jazdenia, bude zmodernizované a v hlavnom prípade úspornejšie. Zaručujú dynamiku a dokonalé zrýchlenie, ktoré sa v určitých prípadoch môže vyrovnať najrýchlejším autám sveta. Elektromobily sú voči životnému prostrediu ekologické a tiché. Ponúkajú čisto elektricky poháňané automobily, vysokú garanciu a kvalitu úspory. Novodobé elektromobily ponúkajú rýchle nabitie cez rýchlo nabíjaciu stanicu, už za 20 minút. Škoda aktuálne pracuje na elektrifikácií svojej modelovej palety a v roku 2025 predstaví ďalších päť modelov, ktoré budú čisto poháňané elektricky v rôznych segmentoch.

 

 

 

 

Parametre Škoda Vision E

 

Škoda Vision E má 4645 mm dĺžky, 1917 mm šírky a 1550mm výšky. Dizajn by mal byť nižší a užší, kde škoda sľubuje eleganciu a štýl. Štúdia elektromobilu Škoda Vision E by mala ponúknuť dojazd až do 500 km, podľa normy NEDC. Výkon zaručuje 225 kW (306 koní) čo na elektromobil značky Škoda vôbec nie je málo a pohon všetkých štyroch kolies. Maximálna rýchlosť bude obmedzená na 180 km/h.

 

Škoda sľubuje pre nový model, aj čiastočné autonómne riadenie, ktoré má uľahčiť a spríjemniť jazdu. Podľa najnovších informácií už v roku 2030 bude väčšina automobilov jazdiť úplne autonómne. Taktiež nový model Škoda Vision E spĺňa predpoklady pre tretiu úroveň autonómneho riadenia. Autonómny automobil vie sám parkovať, pohybovať sa v kolónach, dokonca prostredníctvom internetového pripojenia doviesť pasažiera na vopred určené miesto. Nové pokrokové technológie, ktoré spĺňa nový model Škoda, môže priniesť do budúcnosti veľa výhod a omnoho viac inšpirácií pre stále vylepšovanie nových variant modelov a zabezpečiť väčšiu ochranu počas jazdy a taktiež vôbec nepoškodzovať životné prostredie a zdravie ostatných ľudí.

 

 

Na nový model Škoda Vision E sa môžu milovníci aut a nadšenci do elektromobilov tešiť 19. - 28. apríla. Nový model elektromobilu bude predstavený na autosalóne v čínskom Šanghaji, čo podľa všetkého bude hlavným lákadlom na stanovisku českej automobilky.  

 

 

 

Najpredávanejšie elektrické autá na Slovensku

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?