Všetko o elektrických autách
All4car

Nové Porsche Mission E Cross Turismo

 

Automobilka Porsche priniesla na ženevský autosalón nový koncept elektrického crossoveru Porsche Mission E Cross Turismo. Vozidlo patrí do kategórie CUV (Cross Utility Vehicle) a je predstaviteľom nového trendu v oblasti elektromobilového priemyslu. Elektrický koncept je na prvý pohľad typické Porsche a hoci má parametre športového vozidla, spoločnosť ho prezentuje ako praktické vozidlo pre každodenné jazdenie.

 

 

Technické parametre Porsche

Štvordverový elektromobil s pohonom všetkých štyroch kolies ponúka zrýchlenie z nuly na 100 km/h za 3,5 sekundy a ak chcete na tachometri dosiahnuť rýchlosť 200 km/h, tak vám stačí 12 sekúnd. Pohonnou jednotkou sú dva elektromotory dosahujúce výkon 600 koní, teda 440 kW. Elektrická sieť má napätie 800 V, čo umožní, aby sa akumulátory nabili na plnú kapacitu s dojazdom 400 km za 15 minút. Celkový dojazd sa dokonca vyšplhá na 500 km. S dĺžkou vozidla bez mála 5 metrov nepatrí k malých mestským crossoverom. Ku kvalite jazdy prispieva aj vzduchové pruženie s adaptívnymi tlmičmi.

 

 

Interiér Porsche 

Interiér vozidla je priestranný, poskytuje štyri miesta na sedenie a rozšíriť sa dá sklopením zadných sedadiel. Dostatok svetla vo vnútri vozidla zabezpečuje presklená strecha, ktorá sa tiahne od čelného skla až po dvere batožinového priestoru. Vo vozidle je k dispozícií najmodernejší infotainment. Na palubnej doske a pred pasažierom na prednom sedadle Porsche umiestnilo dotykový širokouhlý displej a nechýba ani head-up displej poskytujúci aktuálne informácie o rýchlosti či navigáciu. K zabezpečeniu adekvátneho ovládania palubného počítača by mala prispieť aj kamera, ktorej úlohou je sledovať, kam sa vodič pozerá. Ak kamera zaregistruje, že vodič nesleduje počítač, tak sa automaticky grafické prvky zmenšia a naopak tie, na ktoré sa pozerá sa zvýraznia a zväčšia. Samozrejmosťou je ovládanie všetkých častí elektromobilu E Cross Turismo a to aj vrátane klimatizácie cez dotykový displej, dokonca pri niektorých je možnosť nastavenia cez smartfón, tablet či smart hodinky.

 

 

Digitalizácia nových služieb od Porsche

Porsche ponúka vysoký stupeň automobilovej digitalizácie, pri ktorej si môžete vybrať z približne 20-tich digitálnych služieb a aplikácií. Jednou z nich je DestinationsApp, ktorá vám poslúži na organizáciu výletov a to od rezervácie hotelov, reštaurácií či rôznych atrakcií a tiež si cez ňu môžete vopred pripraviť navigáciu, osvetlenie vozidla a dokonca hudbu, ktorá vám spríjemní jazdenie.

 

 

 

Nezaujalo vás Porsche? Čo tak elektromobil ako športiak Rimac C_Two?

 

Rimac C_Two

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?