Všetko o elektrických autách
All4car

Nissan Ims – telom sedan, srdcom crossover

 

Stáva sa už akýmsi štandardom, že sa najnovšie koncepty vozidiel budúcnosti spájajú s elektrickým pohonom. Inak to nie je ani v prípade modelu Nissan Ims, predstaveného nedávno v americkom Detroite.

 

 

V čom je iný

Každý autosalón či veľtrh prinesie nejakú zaujímavú novinku, najmä čo sa týka rôznych futuristických konceptov. V Nissane si tiež nenechali zahanbiť a prišli s niečím, čo tu ešte nebolo. Predstavili vozidlo, ktoré zapadá do kategórie bežných sedanov a zároveň patrí medzi crossovery.

 

Fanúšikov silných áut poteší možnosť pohonu všetkých štyroch kolies a celkový výkon až 483 k. V Ims to zabezpečujú hneď dva elektromotory, ktorých súčasťou je 115 kWh batéria. Tá je umiestnená pod podlahou auta, ktorá je zrazu vyššie, ako sme zvyknutí. Vďaka tomu hovoríme o novom type vozidla, tzv. „zvýšenom športovom sedane“.

 

Najčastejšou otázkou majiteľov elektromobilov je, aký má auto dojazd. Pri novom Nissane sa uvádza až 610 km na jedno nabitie.

 

 

Intelligent Mobility

To je skratka pre označenie Ims. Vozidlo sa tak zaraďuje k modelom, ktoré umožňujú plne autonómnu jazdu. Môže dokonca jazdiť s imaginárnym virtuálnym avatarom patriacim k rozšírenej realite. V tomto režime sa interiér prispôsobí čo najväčšiemu pohodliu cestujúcich. Hranatý volant sa skryje do palubnej dosky a sedadlá sa otočia smerom dnu. Z hľadiska bezpečnosti pasažierov aj ostatných účastníkov cestnej premávky je praktické, že v tomto režime Ims bliká na modro, aby upozornilo na to, že jazdí bez kontroly vodiča.

 

Zaujímavé je usporiadanie sedadiel, ktoré Nissan opisuje ako 2+1+2. Nazvali ho Premium Seat. Zadný priestor je totiž neštandardne usporiadaný tak, že pôvodne tri sedadlá možno pretransformovať na jedno široké s luxusnými opierkami. Pohodlné nastupovanie a vystupovanie inžinieri vyriešili absenciou B-stĺpika a otváraním zadných dverí proti smeru jazdy.

 

 

 

Nielen Nissan, ale aj Hyundai vytvára futuristické vozidlo. A nie hocijaké, ale vozidlo, ktoré bude zachraňovať životy

 

Hyundai Elevate

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?