Všetko o elektrických autách
All4car

Našli sme pre vás zaujímavé podcasty o elektromobilite. Tu sú.

 

Relácie o elektromobiloch nájdete aj vo forme podcastov.

 

 

O elektromobilite sa nielen píše, ale aj hovorí – dôkazom toho sú viaceré online relácie, v ktorých sa môžete dozvedieť viac o novinkách zo sveta elektromobilov, ale aj o skúsenostiach samotných majiteľov týchto áut. Niektoré relácie sa venujú aj vplyvu elektromobility na mestá či klímu. Pripravili sme prehľad zaujímavých podcastov, ktoré odporúčame si vypočuť.

 

 

Na Plný Prúd

V našom staršom článku Poznáte reláciu, ktorá sa pravidelne venuje elektromobilom a elektromobilite? sme vám predstavili podcast Na Plný Prúd. Za týmto projektom stojí Slovenská asociácia pre elektromobilitu (skratka SEVA) a cieľom bolo priblížiť svet elektromobility širokej verejnosti, nadšencom, aj odporcom. Jednoducho, diskutovať, hľadať argumenty a vysvetliť nové, ešte nepoznané. V archíve sme našli 9 podcastov, ktoré vás prevedú svetom elektromobilov od nabíjania batérie, ceny týchto áut, po výhody, dotácie a mýty.

 

 

Kedy je čas na prvý elektromobil?

 

Kedy je najvhodnejší čas na kúpu elektromobilu, pre koho sú elektrické vozidlá ideálnym riešením a aká je ich pridaná hodnota a hlavné dôvody na kúpu? Riaditeľ SEVA Patrik Križanský sa rozpráva s Viktorom Lechnerom zo spoločnosti LeasePlan.

 

 

 

Batérie - čo možno ešte neviete

 

Aká je spotreba elektrickej energie na 100 km? Od čoho závisí rýchlosť nabíjania? Na akej nabíjačke môžete nabiť svoje auto za 10 min? Škodia batériám príliš vysoké alebo príliš nízke teploty? Štartuje sa ťažšie, ak vonku mrzne? Ovplyvňuje kúrenie alebo klimatizácia dojazd elektromobilu? Na tieto a ďalšie otázky odpovie Mário Paroha z Greenway Infrastructure.

 

 

 

Z prvej ruky

Diskusnú reláciu Z prvej ruky pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas. Témy sa dotýkajú najmä oblastí ako sú politika, ekonómia, legislatíva, občianske právo, NRSR - parlament, vláda SR či európske inštitúcie. Venovali sa však aj téme elektromobility a ochrane klímy. Hosťami relácie boli Patrik Križanský (riaditeľ asociácie pre elektromobilitu) a Ľuboš Kasala (vedúci odboru motorizmu RTVS). Moderoval Martin Hílek.

 

 

Je elektromobilita len dočasný fenomén, alebo trvalé riešenie?

 

 

 

.chytré mesto

Relácia .chytré mesto je venovaná najmä vyznávačom mestského štýlu života, ktorí sa zároveň radi informujú o tom, aké trendy mestá na Slovensku čaká, čo ich trápi, súži a v čom sa môžu mestá navzájom od seba inšpirovať. Túto reláciu odporúčame nielen preto, že sa venuje tematike elektromobilov. V archíve sme našli viacero zaujímavých podcastov týkajúcich sa dopravy v meste a parkovania, ktoré by mohli upútať motoristov všeobecne.

 

 

Sú mestá pripravené na elektromobilitu?

 

Hostia: Pavol Prepiak, výkonný viceprezident Združenia automobilového priemyslu SR a Patrik Križanský, riaditeľ Slovenskej asociácie pre elektromobilitu.

 

 

 

Doprava, ktorá funguje

 

 

 

Zbavte sa auta, zdieľajte ho

 

 

 

Podcast Maják

V podcastoch Maják sa rozoberá takmer všetko, aktuálne témy, technika, kultúra či knihy. V archíve sme našli aj časť, v ktorej sa relácia dotýka témy elektromobility a i keď nehovoria o autách, možno vás pobaví a zaujme časť o tom, ako si jeden z členov relácie kúpil elektrický bicykel.

 

 

Elektromobilita

 

 

 

Ak máte záujem o elektromobily, nové informácie a pútavé témy sa snažíme prinášať aj na našich stránkach. Počas športovania alebo jazdy však z hľadiska bezpečnosti odporúčame práve podcastové relácie.

 

 

Novinky o elektromobilite

 

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?