Všetko o elektrických autách
All4car

Mercedes AMG ONE – jedinečný hybrid rýchly ako formula F1

 

Páči sa vám myšlienka vlastniť auto, v ktorom sa budete cítiť ako pilot Formuly 1? Ideálne vo všetkej ekologickej počestnosti? Možno už za krátky čas sa vaše najšialenejšie sny stanú realitou.

 

 

Project One

Ešte pred dvoma rokmi by nikomu nenapadlo, že do bežnej prevádzky bude uvedené auto dosahujúce maximálnu rýchlosť 350 km/h. A potom prišiel Project One.

 

V Mercedese majú radi výzvy. Nič iné sa pri úlohe, ktorú si vytýčili a splnili ani konštatovať nedá. Priniesť techniku monopostov F1 na bežné cesty a pre bežných šoférov nemuselo byť, napriek mnohoročným skúsenostiam v motošporte, jednoduché. Výsledok je však ohromný a na každého budúceho majiteľa čaká hypercar nabitý najnovšími technológiami. Hybrid má pozostávať zo spaľovacieho motora (V6 o objeme 1,6 litra - požičaného z monopostu Mercedes AMG F1 W80) a štyroch elektromotorov. Tie sú strategicky rozmiestnené tak, aby zabezpečili celkový výkon motora až 1 000 koní. Samotné elektromotory sú pritom špeciálne vyvinuté pre Project One a zvládnu až 50 000 otáčok za minútu. V spolupráci so spaľovaním sľubujú zrýchlenie z nuly na 200 km/h za menej ako 6 s.

 

 

Výnimočnosť Mercedesu AMG ONE

I keď je stále ešte vo vývoji, vozidlo, ktoré má za cieľ stať sa solitérom v modelovom portfóliu značky Mercedes, už teraz budí dojem svojou technickou vyspelosťou. Môže za to najmä využívanie aktívnej aerodynamiky, ktorá je tu podporená viacdielnym dvojstupňovým vysúvajúcim sa zadným krídlom. Pre všetkých záujemcov a zvedavcov je k dispozícii mobilný showroom v podobe kamiónového návesu, ktorý možno aktuálne vidieť v Mníchove. Okrem poskytovania najnovších informácii o vývoji AMG ONE je jeho súčasťou aj možnosť vyskúšať si sedenie v kokpite tohto hypercaru či ukážka individuálnych výbav.

 

 

 

U nás v Mestečku (pri Púchove) si môžete pozrieť a priamo vyskúšať elektromobil ZhiDou D1

 

Vyskúšať elektromobil ZhiDou D1

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?