Všetko o elektrických autách
All4car

Kempovanie s elektromobilom

 

Pre všetkých, ktorí milujú karavany, kempovanie a zároveň chcú chrániť životné prostredie majú automobilové koncerny skvelú správu. Čoraz viac a viac sa totiž zameriavajú na vývoj a výrobu karavanov na elektrický pohon a ďalších možností využitia elektromobilov pri kempingu. Pre výrobcov aj spotrebiteľov sa stali zaujímavým artiklom, pretože umožňujú preniesť si svoje bývanie, domov alebo zábavu v podstate kdekoľvek. Zároveň sa elektrifikáciou karavanov znižuje finančná náročnosť ich prevádzky, pretože takýto typ vozidla spotrebuje omnoho viac paliva ako bežný automobil. O ochrane životného prostredia nehovoriac.

 

 

Ktoré značky vyrábajú karavany - elektromobily?

K zástupu značiek, ktoré majú vo svojom portfóliu karavan na elektrický pohon sa pridal aj japonský Nissan, ktorý predstavil svoju verziu elektrického karavanu. Vlastne pripravil hneď dve verzie domova na kolesách. Obec sú inšpirované dodávkami od Nissanu, jedna ale naftovým modelom NV300 a druhá elektrickým e-NV200. Elektro verzia je vybavená 40 kWh batériou, sľubuje dojazd približne 200 km a nabitie za 80 % na hodinku. Novinku, ktorá sa začne predávať najskôr na španielskom trhu a výrobca k nej ponúka aj 5-ročnú záruku si môžu majitelia konfigurovať vlastnými funkciami a možnosťami. A navyše oba karavany dostali úžasný retrovizuál. Ponúkajú miesto pre dvoch ľudí, posteľ, kuchynku s chladničkou, umývadlom a varičom, stojan na bicykle a dokonca aj pohyblivú strechu.

 

 

Tesla elektromobily a karavany

V oblasti kempovania sa angažuje ako inak aj Tesla, ktorá chce priniesť zákazníkom nové možnosti kempingu s využitím elektromobilov a posunúť tak kempovanie na novú vyššiu úroveň. Inšpiráciou boli určite aj samotní majitelia elektromobilov Tesla, pretože svoje vozidlá pri outdoorových aktivitách často využívali vďaka veľkorysému priestoru na prespanie. Elon Musk má v pláne napájať váš stan alebo iné kempingové prístroje práve z vášho elektromobilu a to pomocou tzv. „kempingového režimu“ alebo ak chcete aj módu „párty & camper“, ktorý premení vozidlá na all-in-on zariadenia. Auto sa tak stane nielen vašim vozidlom a posteľou ale zároveň aj centrom zábavy. Majitelia vozidiel značky Tesla by tak mohli využívať klimatizovanú a vykurovanú kabínu aj pokiaľ je vozidlo zaparkované, prehrávať si svoju obľúbenú hudbu, osvetliť si kompatibilný stan, regulovať teplotu, cirkulovať vduch a napájať menšie zariadenia. A to všetko umožňujú veľké batérie Tesly po dobu 48 hodín. To je totiž doba počas ktorej môže byť mód zapnutý.

 

 

Najlepší na kempovanie - elektromobil

Elektromobily tak opäť dostanú nový rozmer využitia. Celý deň môžete cestovať, večer si zakempujete a ráno ste opäť pripravení na nové zážitky. Karavan na elektrický pohon alebo samotný elektromobil bude vašim spoločníkom pri kempovaní, stanovaní, výletoch alebo párty pri vode, či v lese.

 

 

 

Popri nákupoch na kempovanie si nabijete elektromobil v supermarkete

 

Nabíjačky pre elektromobily pri supermarketoch

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?