Všetko o elektrických autách
All4car

Ideálny skúter pre rozvoz?

 

 

Elektrický skúter, ktorý je určený pre dodávateľov a kuriérske služby prináša moderné vychytávky.

 

 

Španielska spoločnosť SILENCE je na trhu od roku 2011 a predala približne 10 000 skútrov. Na Slovenskom trhu sa firma SILENCE objavila len nedávno a to na výstave so zameraním na novinky v revolučnom odvetví mobility, ktorá sa konala v priestoroch OC Bory Mall v Bratislave koncom januára 2020. Na výstave predstavila spoločnosť dva modely S 01 a S 02. V súčasnosti sa na trh dostal novší model Silence S02 – MY20.

 

 

 

 

 

Skúter Silence S02 – MY20, ktorý poskytne komfort

Nový model skútru Silence S02 – MY20 ocenia najmä dodávatelia a kuriéri. Je určený pre rozvoz menších balíkov a na jazdu v mestských zónach, kde je sťažený prístup. V jeho zadnej časti sa nachádza úložný box, jazdec má stále dosť miesta na sedenie.

 

Motor skútra má výkon 7 kW, takže maximálna rýchlosť je okolo 90 km/h. Zrýchlenie z 0 na 50 km/h zvládne skúter za 3,9 sekundy, ale hodnoty ovplyvní zvolený režim jazdy. Bezpečnosť skútra je tiež na vysokej úrovni. Skúter naštartujete bez kľúča za pomoci mobilnej aplikácie, vďaka ktorej môže užívateľ sledovať parametre ako odhadovaný dojazd, kapacita batérie, aktuálna rýchlosť alebo kde sa skúter práve nachádza. Mobilná aplikácia majiteľa upozorní aj pri neautorizovanom pohybe alebo v prípade, že skúter po odstavení spadne.

 

 

 

 

Praktické nabíjanie batérie

Skútre od firmy SILENCE majú výhodu v tom, že užívateľ nie je závislý na dobíjacích staniciach. Skúter Silence S02 - MY20 ponúka batériu, ktorú je možné vybrať a nabiť aj v pohodlí domova. Batéria sa dá ľahko vybrať, má rukoväť, ktorú vysuniete a na kolieskach batériu prenesiete k zdroju nabíjania. Batéria váži až 40 kilogramov, ale jej dizajn je nadčasový. Posúďte sami.

 

 

 

 

Aký tovar je vhodný dať do boxu skútru?

V krajinách Európy je bežné, že firmy na rozvoz používajú skútre. Na Slovensku môžeme vidieť rozvoz na skútri len ojedinele. Prečo je to tak? Pri rozvoze treba dávať pozor na poškodenie tovaru či jedla. Rozvoz na elektrickom skútri môže dopadnúť neúspešne, keď je napríklad pizza vo vaku zle uložená a spotrebiteľ dostane do rúk hromádku pizzového cesta.  Vtedy zákazník nebude spokojný. Toto je možno dôvod, prečo niektoré slovenské firmy odrádza rozvoz na skútri. Firmy, ktoré aj napriek tomuto problému používajú na rozvoz elektrické skútre však našli riešenie. Uložili a spevnili tovar či jedlo tak, aby prišlo k zákazníkovi v stave, ktorý si objednal.

 

Elektrický skúter by mohol byť zaujímavý spôsob ako doručiť napríklad kozmetiku, lieky, galantériu alebo oblečenie. Rozvoz skútrom teda nemusí byť vhodný len pri roznáške pizze alebo jedla. Je to len na firmách a na ich rozhodnutí, či budú chcieť byť ekologickejšie a rýchlejšie, keďže skúter nemusí stáť v kolóne áut.

 

 

Batéria, ktorá vás možno prežije

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?