Všetko o elektrických autách
All4car

Hľadanie pobytov na internete a filter nabíjačka elektromobilov – existuje to vôbec?

 

Pri hľadaní ubytovania často chýba možnosť filtrovať zariadenie s nabíjačkou pre elektromobil.

 

 

Ak na dovolenku či víkend cestujete elektromobilom, určite si ešte pred odchodom z domu pozriete nabíjacie stanice v okolí hotela či penziónu. Nabíjačky síce nemá každé ubytovacie zariadenie, ich počet neustále rastie. Aj preto nás zaujímalo, či má majiteľ elektromobilu pri hľadaní pobytu možnosť filtrovania len takých zariadení, ktoré ponúkajú aj nabitie vozidla, alebo takáto možnosť ešte nie je v praxi bežná.

 

 

Booking.com

Zadali sme oblasť Liptov v novembrovej sezóne. Vo filtroch na ľavej časti webstránky sa zobrazila aj možnosť Vybavenie, v ktorej sme po rozkliknutí všetkých možností našli políčko Nabíjacia stanica pre elektrické vozidlá. Filter nám ukázal aj počet ubytovaní, pre ktoré platí. Booking teda túto možnosť do filtrov zaradil, dôležité však je, aby ubytovacie zariadenia svoje informácie ohľadom nabíjania aktualizovali.

 

 

Zlavomat.sk

Zľavomat má síce bohaté filtre, ale filter nabíjačka elektromobilov sa v ponuke nenachádza. Po zadaní pobytu v Tatrách v novembri sme teda nevedeli oddeliť od seba ubytovania s nabíjačkou a bez, pričom v okolí Tatier je pomerne dosť hotelov, ktoré nabíjačky ponúkajú a mesto Vysoké Tatry investuje veľa úsilia do budovania verejných nabíjačiek. Filter nabíjačiek sme nenašli ani pri hľadaní zahraničnej dovolenky. Zľavomat však možno v budúcnosti filter pridá.

 

"Zo strany našich zákazníkov sme zatiaľ zaznamenali iba jednotky takýchto otázok ohľadom elektromobilov v spojitosti s ubytovacími zariadeniami. Nie je to rozšírená téma, vzhľadom na počet elektromobilov, ktoré po Slovensku jazdia. Aktuálne na stránke nemáme možnosť filtrovať pobyty, kde si ľudia môžu nabiť svoj elektromobil. Tento trend však vnímame a vyhodnocujeme."

Matej Gašper, Team Leader Product specialist - Travel

 

 

MegaUbytovanie.sk

MegaUbytovanie malo veľmi podrobný filter. Zadať ste si mohli vybavenie objektu, izby, spoločenskej miestnosti a dokonca aj to, pre akú skupinu ľudí je ubytovanie vhodné – študenti, turisti, páriky a podobne. Spýtali sme sa ich aj na možnosť filtra nabíjačiek a odpoveď sme dostali takúto:

 

„Náš portál zastrešuje viac ako 4 200 ubytovacích zariadení na Slovensku a v Česku. Denná návštevnosť portálu sa pohybuje v počte 20 000 - 30 000 návštevníkov, no doposiaľ sme sa s otázkou okolo nabíjania elektromobilov nestretli. Preto sme nad touto možnosťou vo filtrovaní zatiaľ neuvažovali. Ak sa však do budúcna situácia zmení a záujem o takúto možnosť bude zjavný, sme naklonení takéto zmeny flexibilne aplikovať.“

Zdenka Halahija, zákaznícka podpora

 

 

 

 

ZlavaDna.sk

Aj tento portál má možnosť rozšírených filtrov, nabíjacie stanice v nich ako možnosť nie sú. Či už pri pobyte na Slovensku, alebo v zahraničí.

 

 

Trivago.sk a Airbnb.com

Populárne Trivago možnosť filtrovania hotelov s nabíjačkami neponúka. Možnosť sme overili nielen pri hľadaní ubytovania na Slovensku všeobecne, ale aj pri hľadaní ubytovania v Rakúsku a v Nórsku (Nórsko sme zadali preto, že vieme, akým priekopníkom v oblasti elektromobilov momentálne je). Portál Airbnb.com bol na tom rovnako.

 

 

Aký je výsledok?

Ubytovacie portály zobrazujú naozaj podrobné filtre a ak hľadáte špecifický typ pobytu, určite vám budú nápomocné. Pri hľadaní ubytovania s nabíjačkou bude však stále vhodnejšie prezrieť si ako prvú mapu nabíjačiek, vytipovať lokalitu, ktorá je k nabíjačke blízko a potom ubytovanie rezervovať. Prípadne oslovte priamo hotel či penzión a uvidíte, ako je jeho vedenie pripravené na otázku: Máte k dispozícii nabíjačku na elektromobil?

 

 

 

Nabíjačky na elektromobil vo Vysokých Tatrách

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?