Všetko o elektrických autách
All4car

Elektromobil si nabijete aj vo Vysokých Tatrách

 

Vo Vysokých Tatrách pribudnú nabíjacie stanice pre elektromobily.

 

 

Predstavovať Slovákom Vysoké Tatry asi nie je potrebné. Turistická oblasť je vyhľadávaná celoročne, láka nielen našincov, ale aj návštevníkov z okolitých krajín. Ak sem pricestujete na elektromobile, nemusíte sa báť či ho budete mať kde nabiť. Mesto sa rozhodlo podporiť budovanie nových nabíjacích staníc a podľa všetkého by ich terajší počet mal narásť až o desať!

 

 

Pomôžu aj dotácie

Predseda mestského úradu uviedol, že mesto eviduje dopyt po nabíjacích staniciach už nejaký čas. Aj tento dôvod podnietil myšlienku konať. Ďalšia podpora prišla v podobe výzvy, ktorú vyhlásilo Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky. Výzva určuje technické parametre nabíjacej stanice na ktorú žiadateľom prispeje a podmienky, za ktorých môže byť dotácia udelená. Najvyššia možná dotácia je vo výške až 5 000 eur. Vysoké Tatry by s pomocou výzvy chceli postaviť až tri nabíjacie stanice.

 

 

Aj na našej mape nabíjacích staníc môžete vidieť, že nejaké nabíjačky už v Tatrách sú. Nachádzajú sa zväčša pri hoteloch. Presné umiestnenie nových nabíjačiek nevieme, plány však uvažujú o Tatranskej Lomnici a o Starom Smokovci. Tu je v hre autobusová stanica a parkovisko pri Dome služieb.

 

 

 

 

Dohoda so ZSE

Okrem nabíjačiek na základe dotácie chce mesto vybudovať ešte ďalšie s pomocou ZSE Bratislava. Tieto nabíjačky budú slúžiť opäť v Tatranskej Lomnici, no päť nabíjačiek by mal dostať i Nový Smokovec. Samospráva aktívne vo veci koná a možno už tohtoročná lyžiarska sezóna bude elektromobilom priať viac, než tá minuloročná.

 

Ekologizácia dopravy je dôležitá práve v takýchto horských lokalitách. Mesto sa snaží stále viac motivovať turistov k používaniu verejnej hromadnej dopravy - zubačky, autobusy či električky by mali turistov pritiahnuť najmä vtedy, ak vlastnia Tatry Card, vďaka ktorej je táto hromadná doprava zadarmo.

 

Neobmedzené cestovanie počas trvania platnosti karty môžu turisti a návštevníci využiť vo vlakoch ZSSK na trasách Tatranskej elektrickej železnice, Ozubnicovej železnice a na trati Poprad-Tatry – Studený Potok – Tatranská Lomnica. Karta platí v zimnej sezóne na cestovanie SKI & AQUA BUSOM do lyžiarskych stredísk vo Vysokých Tatrách a do aquaparku AquaCity. Treba však pri sebe nosiť platný doklad – napríklad občiansky preukaz, aby ste sa v prípade kontroly mohli preukázať, že jazdíte skutočne so svojou kartou. Deti vo veku 6 – 16 rokov sa preukážu akýmkoľvek dokladom či preukazom, kde je ich aktuálna fotka, meno, priezvisko a dátum narodenia.

 

 

 

Ako fungujú nabíjacie stanice?

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?