Všetko o elektrických autách
All4car

GM uvedie 20 nových elektromobilov

 

Pre americkú automobilovú spoločnosť GM (General Motors) bude rok 2023 prelomový. Do 5 rokov chce uviesť na trh 20 nových elektromobilov. Takisto oznámili, že behom 18 mesiacov začnú s novou výrobou dvoch modelov. Predovšetkým budú vychádzať z poznatkov a skúseností, ktoré spoločnosť nazhromaždila pri modeli Chevrolet Bolt – ktorého GM predstavila na autosalóne v Detroite. Tieto dva elektromobily budú medzi prvými z 20 pripravovaných elektrických áut, ktoré majú byť uvedené na trh v roku 2023. 

 

 

 

 

Čo je GM?

GM – General Motors, je americká automobilová spoločnosť, ktorá už dlhé roky patrí medzi tie najväčšie. Vyrába osobné a nákladné automobily a elektromobily. V GM sa snažia vyrábať bezpečnejšie a kvalitnejšie automobily, ktoré budú spĺňať potreby a očakávania od vodičov. Takisto si zakladajú na dobrom dizajne, komforte a budúcnosti samotných áut.

 

 

Inovácie budúcnosti

Mark Reuss, ktorý je zodpovedný za nákup a dodávateľský reťazec napísal, že „General Motors verí v plne elektrickú budúcnosť.“ Tým potvrdil, že spoločnosť napreduje s inováciami a dáva si záležať na nových postupoch a kvalite pri výrobe elektromobilov. GM sa spolu aj s Fordom pripojí ku konkurentom, ako sú značky Daimler, Volkswagen a BMW, ktorý takisto sľubujú rýchlejší vývoj a inovácie pri výrobe elektromobilov.

 

 

 

 

Úprava plánov GM čínskym trhom

Za úpravu budúcich plánov u automobilky GM, je dôvodom aj čínsky trh. Čína zmiernila kvóty elektromobilov na budúci rok, a takisto chce aby sa do výroby dostalo čo najviac elektrických áut. Ročne sa ich v Číne predá okolo 30 mil., a tak chcela aby všetci výrobcovia áut v roku 2018 povinne vyrábali o 8 % viac elektromobilov. Avšak, to väčšine nepáčilo kvôli tomu, že by to nestíhali. Nakoniec sa teda Čína rozhodla, že za rok 2018 táto kvóta platiť nebude. No v roku 2019 sa má percento navýšiť na 10 % a postupne sa bude každým rokom zvyšovať.

 

 

GM - vodíková platforma

GM sa rozhodla, podobne ako Toyota nevzdať sa vodíku a tak ohlásila novú vodíkovú platformu. Autá budú poháňané vodíkovými palivovými článkami a budú produkovať elektrickú energiu čisto na báze vodíka. Auto na elektrický pohon využíva chemickú reakciu vysokotlakového vodíka a vzduchu, kde v dôsledku chemickej reakcie v palivovom článku vzniká elektrický prúd a voda. To znamená, že sa chemicky reguluje vodík a tak vzniká elektrina. Pri jazde autom poháňaným vodíkom, nevznikajú žiadne škodlivé látky, ktoré by znečisťovali ovzdušie.

 

 

 

Prečítajte si viac o vodíkovom aute

 

Toyota Mirai

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?