Všetko o elektrických autách
All4car

Čínske SUV 02 mieri na európsky trh

 

Čínske automobilky sa už roky snažia trvalo preniknúť a usadiť sa na európskom automobilovom trhu. Tentokrát sa o to pokúšajú s pomerne neznámou značkou Lynk & Co, ktorá vznikla v roku 2015. Za novou tvárou v automobilovom priemysle stojí čínska gigantická spoločnosť Zhejiang Geely Holding Group, ktorej dcérskou spoločnosťou je aj švédsky koncern Volvo. Na projekte je čínsky len investor, ale vývojové centrum, ktoré za značkou stojí sa nachádza v Göteborgu.

 

 

Tri koncepty vozidiel Lynk & Co

Mladá automobilka Lynk & Co by chcela na starom kontinente ponúkať tri svoje koncepty s jednoduchým označením. Po SUV 01 a sedane 03 prichádza s čerstvým modelom menšieho SUV 02. Novinka sa nebude vyrábať a následne dovážať z Číny, ale výroba bude prebiehať  v belgickej továrni v meste Gent, ktorá je aktuálne zameraná na výrobný proces malého SUV Volvo XC40, teda európskeho auta roku 2018. V továrni v Gente sa vozidlá Volvo vyrábajú už od roku 1965 a predstavuje jednu z dvoch európskych tovární Volvo Cars.

 

 

Podpora Volvo pre sesterskú automobilku

Generálny riaditeľ a prezident Volvo Cars Håkan Samuelsson za novou spoluprácou a vstupom novej značky na európsky trh vidí veľký potenciál a uviedol, že Volvo je pripravené poskytnúť adekvátnu podporu ako aj technologické a priemyselné znalosti. Spoločná výroba by tak mala priniesť pozitíva týkajúce sa nákladov, zamestnanosti a objemu výroby belgickej továrne.

 

 

Parametre SUV 02

Presné špecifikácie a technické parametre 02 sú zatiaľ zahalené výrobným tajomstvom, ale potvrdená je informácia o tom, že nový SUV bude postavený na modulárnej platforme CMA (Compact Modular Architecture), ktorá bola použitá už aj v iných modeloch švédskeho výrobcu. Švédska značka prepožičala Lynk & Co aj ostatné technológie vrátane motora, bezpečnostných prvkov, interiéru či iných komponentov, kde je zrejmý švédsky rukopis. A to musíme uznať, že predznamenáva víziu kvalitných vozidiel.

 

 

Predaj modelov SUV 02 na európskom trhu

Prvé modely automobilov sú už v predaji na čínskom trhu. Poďme sa však pozrieť na náš európsky trh. Európa otvorí svoje brány pre modely Lynk & Co v Amsterdame, kde sa plánuje prvý európsky showroom. Následne ďalšie vzniknú v Barcelone, Londýne, Bruseli či Berlíne. Uvedené pobočky by mali fungovať skôr ako offline obchody, teda majú ponúknuť zákazníkovi možnosť auto si vyskúšať. Primárne sa však budú vozidlá predávať cez internet. Spoločnosť prinesie aj netradičnú formu prezentácie vozidiel a to cez pop-up predajne, ktoré sa budú presúvať po rôznych európskych mestách tak, aby tak boli k záujemcom bližšie. V Európe by mala prísť do predaja iba elektrická verzia vozidiel, prípadne na niektorých trhoch bude možné stretnúť sa aj hybridmi. Produkcia vozidiel by sa mala rozbehnúť koncom roku 2019.

 

 

Pre koho je SUV 02 vhodný automobil?

Značka chce svojimi modelmi upriamiť pozornosť predovšetkým na mladú generáciu, ktorá je doslova prepojená a naviazaná na moderné technológie a bezproblémovú konektivitu. V základnej výbave vozidiel tak nechýba obchod s aplikáciami, bezdrôtové nabíjanie či pripojenie WIFI pre spolucestujúcich. Samozrejmosťou sú tiež rôzne internetové služby zdarma a práve konektivita má byť výsostnou prednosťou modelov Lynk & Co.

 

 

Doživotná záruka pre automobily? Waw!

Obrovským a zatiaľ neuveriteľným lákadlom okrem spomínaných technológií a pripojenia je však značne hrdinský prístup spoločnosti, ktorá chce podľa zákulisných informácií poskytovať na svoje modely doživotnú záruku!!! Aby sme sa však netešili predčasne, počkajme si radšej na presné informácie o tom, ako v praxi takáto záruka bude fungovať. Každopádne Lynk & Co s technikou od Volva, údajne zaujímavou cenou a možnosťou doživotnej záruky predstavuje zaujímavý artikel na trhu.

 

 

 

Rimac C_Two

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?