Všetko o elektrických autách
All4car

Aké bude smerovanie energetiky do budúcna?

 

Energetický mix v regiónoch

Kľúčovým faktorom pre ľudstvo sa stáva rozvoj energetiky a jej dopad na životné prostredie. Mnohé organizácie bijú na poplach, aby sa získavanie energie stalo čistejším a ekologickejším pre svoje okolie. V energetike sa používa pojem energetický mix, ktorý v podstate znamená podiel primárnych zdrojov v určitom priestore. V tomto prípade hovoríme o krajinách a ich zdrojoch na výrobu energie. Fosílne palivá, jadrová energia či obnoviteľné zdroje sú primárne zdroje, ktoré slúžia napríklad na výrobu elektriny, paliva či vykurovanie.

 

 

O všetkom rozhodujú zdroje

Energetický mix v jednotlivých krajinách je podmienený viacerými činiteľmi. Dostupnosť zdrojov, rozsah energetických potrieb krajiny, politika a kultúra danej krajiny. Napríklad na Slovenskú sú zdroje na výrobu energie jadro (ktoré pokrýva takmer 50% energie), fosílne, vodné, obnoviteľné zdroje a import.

 

 

Dôležitosť čistej energie

Nová elektronika a progres elektromobility majú za príčinu to, že rok čo rok stúpa spotreba elektrickej energie. Slovensko nie je výnimkou a musí sa s týmto faktom vysporiadať. Po dokončení blokov v Mochovciach vzrastie výroba jadra, čo napomôže k celkovému pokrytiu regiónu. Klimatická politika Európskej únie je neúprosná, preto využívanie fosílnych zdrojov neustále klesá a bude to naďalej pokračovať. Cieľom je, aby obnoviteľné zdroje energie dosiahli 24% podielu vyrobenej elektriny do roku 2020. Slovensku chýba 1,5%, aby dosiahlo určenú hranicu. Boj s emisiami a s globálnym otepľovaním stále pokračuje a je len na nás a na našich autoritách, ako sa k tomuto problému postavíme.

 

 

 

Ako je na tom elektromobilita na Slovensku?

 

Zistite viac

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?