Všetko o elektrických autách
All4car

Tesla zvýšila poplatky za blokovanie nabíjacích staníc Supercharger

 

Nabíjačky Supercharger od Tesly predstavujú najvýkonnejšiu sieť nabíjacích staníc pre elektromobily na svete. Aktuálne je k dispozícii viac ako 1300 nabíjacích staníc s viac ako 11 000 nabíjacími bodmi s výkonom až 145 kWh. V minulosti bolo nabíjanie zdarma, od 15.01.2017 však spoločnosť zaviedla kreditný systém nabíjania pre vozidlá zakúpené po tomto termíne. A to s odôvodnením, že energia v nabíjacích staniciach nie je zdarma a zároveň je potrebné obmedziť blokovanie nabíjacích miest majiteľmi vozidiel z blízkosti nabíjacích staníc, ktorí si prišli nabiť svoj elektromobil zdarma a blokovali tak nabíjanie pre vozidlá na diaľkových trasách. Získaný budget zo spoplatnenia služieb spoločnosť investuje do rozširovania a skvalitňovania nabíjacej siete Supercharger.

 

 

Poplatky za neuvoľnenie nabíjacieho miesta

Nakoľko nezodpovedných a neohľaduplných vodičov je dosť aj medzi užívateľmi elektromobilov Tesla priniesla aj ďalšie poplatky. Už koncom roku 2016 na svojich Superchargeroch zaviedla pokuty za blokovanie nabíjačiek po plnom nabití vozidla. Mnoho zákazníkov sa totiž aj po nabití svojho vozidla zdržiavalo na nabíjacom mieste a blokovalo tak prístup k nabíjacej stanici. K dispozícii ste ako vodič mali 5 minút na to, aby ste po nabití svojho elektromobilu uvoľnili nabíjacie miesto. Po uplynutí časového limitu vám bolo účtovaných 0,35 € za každú minútu, ktorú ste blokovali nabíjačku. Pokuta sa vyúčtovala pri najbližšej návšteve nabíjacieho centra.

 

 

Opatrenia pre zamedzenie blokovania nabíjacej stanice

Opatrenie však bolo očividne málo účinné a tak sa Tesla rozhodla tento poplatok zvýšiť a zmenila cenovú štruktúru. Tá sa dotkne všetkých užívateľov nabíjačky Supercharger. Automobilka ponechala bezplatný limit, ale zvýšil sa poplatok za blokovanie na sumu 0,40 € ak nie je stanica plne obsadená a pri 100 % obsadenosti sa poplatok zvýšil na 0,80 €. Samozrejmosťou tak ako v minulosti je aj to, že vás systém prostredníctvom mobilnej aplikácie informuje o stave nabíjania, plnom nabití a dokonca vám zašle SMS výzvu na odpojenie sa od nabíjačky. Poplatky za blokovanie nabíjacieho miesta majú spolu s 5 minútovým limitom na opustenie priestoru pre nabíjanie zefektívniť prevádzky nabíjacích staníc a zabezpečiť plynulé fungovanie nabíjacích miest.  

 

 

Boj proti neplatičom za blokovanie nabíjačky

Tesla zavelila aj do boja proti neplatičom. Ak váš dlh za nabíjanie alebo blokovanie nabíjačky presiahne 50 dolárov, systém takémuto vozidlu zablokuje prístup k Supercharger nabíjačke. Ak dlžnú čiastku zaplatíte, Tesla odblokuje nabíjanie aj na diaľku. Prípadné pokuty ale aj poplatky za bežné nabíjanie je možné zaplatiť rýchlo cez infotainment vozidla, pri ktorom zadáte len údaje platobnej karty cez centrálny dotykový displej.

 

 

 

Zistite, kde všade si môžete nabiť svoj elektromobil 

 

Mapa nabíjacích staníc

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?