Všetko o elektrických autách
All4car

Tesla v Liptovskom Hrádku sa zameria na elektromobilitu

 

Tesla bola založená ako elektrotechnický podnik v roku 1946. Pod touto značkou existovalo viacero odštepných závodov, pričom niektoré dokázali obstáť medzi konkurenciou a fungujú dodnes ako samostatné akciové spoločnosti. Jedným z nich je Tesla Liptovský Hrádok, a. s. Aktuálne je dodávateľom strojárenských a elektrotechnických výrobkov a telekomunikačnej techniky.

 

 

Tesla v Liptovskom Hrádku sa pripravuje na elektromobilovú výrobu

Firma reaguje na aktuálny vývoj trhu a plánuje sa zamerať na produkciu komponentov pre oblasť elektromobility. Nakoľko spustenie výroby je plánované už na rok 2019, momentálne v závode prebieha proces reštrukturalizácie, ktorého cieľom je pripraviť a optimalizovať výrobné procesy a infraštruktúru. Svoj koncept rozvoja a modernizácie predstavila spoločnosť 14. septembra na podujatí Tesla Tesle, kde návštevníci mohli zažiť elektromobilitu v plnej kráse. Okrem rôznych zaujímavých prednášok a diskusií si mohli pozrieť rôzne nabíjacie stanice, obdivovať hybridné a elektrické autá a dať si v nich skúšobnú jazdu.

 

 

Zameranie na vývoj a výrobu nabíjacej infraštruktúry

Tesla Liptovský Hrádok sa chce zamerať na vývoj a výrobu nabíjacej infraštruktúry, ktorá bude rozčlenená na niekoľko etáp. Prvá z nich bude venovaná nabíjaniu v domácich podmienkach a dočkáme sa v nej nabíjacích staníc na striedavý prúd AC-16 A 32 A, ktoré nabijú váš elektromobil za 4 - 24 hodín. V druhej etape sa podnik zameria na verejné nabíjacie stanice. S použitím AC a DC nabíjačiek tak budete môcť nabiť elektroauto za 1 až 2 hodiny, zatiaľ čo budete pohodlne nakupovať v nákupnom centre.

 

 

Výroba HPC ultra nabíjačiek - rýchlonabíjačky

Výzvou pre Teslu v Liptovskom Hrádku sú však tzv. HPC ultra nabíjačky. Tie sú určené pre nabíjanie na väčšie vzdialenosti a mali by byť schopné dobiť energiu vozidla za 15 až 30 minút. Okrem rýchlych nabíjacích staníc sa chce spoločnosť zamerať aj na výrobu modulov pre inteligentné lampy verejného osvetlenia s 2 nabíjacími portami Type 2, ktoré umožnia výkon do 22 kW. A aby toho nebolo málo, Tesla sa pripravuje aj výrobu rôznych komunikačných komponentov a modulov pre operátorov nabíjacích sietí.

 

 

 

Produkty na nabíjanie elektromobilu

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?