Všetko o elektrických autách
All4car

Tesla predstavila cenovo dostupný elektromobil

 

V prvej polovici roku 2016 Tesla predstavila ďalší neodolateľný prototyp svojho nového modelu. O najmenšiu Teslu Model 3 je obrovský záujem, pre jej cenovú dostupnosť, má patriť do strednej triedy elektromobilov. Fanúšikovia auto ani poriadne nevideli a už si ich novinku predobjednalo viac ako 400000 záujemcov. Pritom objednať automobil nejde len tak, záujemca musí zložiť zálohu vo výške 1000 dolárov. V predaji budú modely od budúceho roka ale k nám prídu až v druhej polovici 2018. Holandská Tesla potvrdila európsku cenu modelu, ktorá by mala byť na úrovni 35-tisíc eur.

 

Výraznou zmenou oproti ostatným modelom prešiel interiér. Jeho dominantou je 15 palcový horizontálne uprostred uložený displej. Ide pritom o jediný displej v celom aute, cez ktorý sa bude všetko ovládať. Inak je interiér veľmi strohý, no vraj s množstvom odkladacích priestorov.

 

 

 

 

Počas prezentácie Tesla ukázala trio áut s rôznymi farbami laku, vnútorného čalúnenia i odlišnými diskami kolies. Samotný sedan Model 3 dosahuje 346km na jedno nabitie a zrýchlenie z 0 na 96 km/h pod šesť sekúnd.

 

Úspech Tesly je taký veľký, že sa z jej elektromobilu podarilo vytvoriť príťažlivú kombináciu ekológie, ekonómie, štýlu, výkonu a statusu.

 

Tesla má však strategickú výhodu a ak sa jej skutočne podarí dodržať termíny i ceny a na úrovni udržia aj kvalitu výroby, z podceňovaného škriatka automobilového priemyslu sa stane obor vedúci revolúciu v automobilizme – presne to, čo Elon Musk chce a plánuje.

 

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?