Všetko o elektrických autách
All4car

SUV so slovenským rukopisom – nové Audi Q8

 

Nestáva sa často, aby bol slovenský výrobok označovaný ako špičkový, svetový či luxusný. Tieto prívlastky však určite nie sú prehnané v prípade najnovšieho SUV od automobilky Audi. Nemeckú kvalitu totiž tentoraz podporili aj Slováci. Q8 sa vyrába v bratislavskom závode Volkswagen.

 

 

Nemecká precíznosť a slovenská zručnosť

Čo je na modeli Q8 to výnimočné, a prečo sa o ňom hovorí len v superlatívoch? Aj keď pominieme to najdominantnejšie – jeho rozmery (V 1,7m, Š 2m, D 5m), stále môžeme bez obáv tvrdiť, že ide o pohodlnú obývačku na kolesách. Vďaka integrovaným technológiám Audi opäť zjednodušuje šoférovanie každému majiteľovi štyroch prepletených kruhov. Na praktickosť vývojári mysleli už pri ich ovládaní. Takmer všetky máte na dosah ruky vďaka dvom veľkým displejom systému MMI touch response. Treťou obrazovkou je head-up displej, ktorý sa nachádza priamo na čelnom skle. Ak sa, ale pri jazde neradi rozptyľujete, využiť môžete aj hlasové ovládanie.

 

Inteligentné auto robia z Q8 však najmä asistenčné systémy, na ktorých v Bratislave nešetria. Nájdete tu napr. adaptívny asistent jazdy, asistent efektívnej jazdy, asistent rozpoznania križovatky, možnosť upozornenia na zmenu jazdného pruhu alebo na blízky obrubník. Auto tejto triedy, samozrejme, nonstop monitoruje svoje okolie, čo môže byť zabezpečené až piatimi radarovými snímačmi, šiestimi kamerami, dvanástimi ultrazvukovými snímačmi a laserovým skenerom.

 

 

Neopozeraný športiak

Audi Q8 spája komfort luxusného auta s maximálnym zážitkom zo športovej jazdy. Pohodlie počas dlhých jázd zabezpečujú ergonomické sedadlá s masážnou funkciou a ventiláciou, štvorzónová automatická klimatizácia a MMI navigácia plus. Praktická je aj zabudovaná infračervená kamera s nočným videním a detekciou živých objektov v možnej kolíznej blízkosti.

 

Štýl jazdy si už zvolí sám šofér. Pri tej športovej sa zíde riadenie všetkých kolies či podvozok a adaptívnym vzduchovým pružením s reguláciou tlmičov s komfortnou alebo športovou charakteristikou.

 

Pri vozidlách SUV sa vždy cení veľkosť úložného priestoru. Po sklopení operadiel zadných sedadiel v Q8 objavíte objem až 1755 litrov. V neposlednom rade stojí za pozornosť „drobné“ vylepšenie, ktoré pre tento model v Audi chystajú od budúceho roka. Pôjde o garážový pilot, ktorý mu dodá punc autonómnosti. Na jeho ovládanie vám bude stačiť len smartfón.

 

 

Pre nadšencov technických parametrov:

Typ motora: naftový 6-valec do V - Mild Hybrid Electric Vehicle

Max. výkon: v  kW (k) pri min¯¹ 210 (286 k)/3500 – 4000

Typ prevodovky: 8-stupňová Tiptronic

Objem nádrže: 75 l

Max. rýchlosť: 245 km/h

Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 6,3 s

Spotreba paliva: 6,8 – 6,6 l/100 km (kombinovaná)

 

 

 

Najpredávanejšie elektrické autá na Slovensku

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?