Všetko o elektrických autách
All4car

Solárny elektromobil sa už o dva roky bude dať kúpiť

 

Technológia solárnych elektromobilov napreduje rýchlo. V roku 2021 bude možné zakúpiť si solárny automobil.

 

 

Na vozidle Lightyear One pracuje tím inžinierov z Technickej univerzity v Eindhovene v Holandsku. Ich solárne automobily sú pritom známe aj v rámci solárnych pretekov alebo súťaží. Ich cieľom je skonštruovať také vozidlo, ktoré by vedelo solárnu energiu nielen vyrobiť, ale hlavne by jej minulo menej, než by jej vyrobilo.

 

 

Čistý solárny pohon je zatiaľ nemožný

Zatiaľ je takmer nemožné, aby auto pracovalo len na solárny pohon. Dôvodom je to, že na ňom nie je dostatok plochy na umiestnenie a zakomponovanie solárnych panelov. Prevádzka vozidla teda musí byť podporená ďalším druhom paliva, v tomto prípade sa pracuje na prepojení solárne panely a elektrický pohon.

 

 

 

 

Model Lightyear One

Vozidlo je navrhnuté tak, aby malo aerodynamický dizajn a vyprodukovalo viac energie ako potrebuje na svoju spotrebu. Automobil by mal byť časom dostupný aj pre verejnosť, čiže sa nepracuje na modeli pre súťaže, ale vyrába sa model vozidla do reálnej cestnej premávky.

 

Ročne by Lightyear One vedel vyrobiť energiu, ktorý by vystačila na takmer 20 000 kilometrov. Auto by bolo možné nabiť z bežnej 230 V zásuvky a výrobca tvrdí, že za noc by dobitím získalo dojazd až 400 kilometrov. Odvezie 5 osôb a v roku 2021 by ho výrobca chcel uviesť na trh. Zatiaľ je možné si ho predobjednať a vraj tak učinilo už 100 zákazníkov. Cena budúceho vozidla bude 149 000 €, ale rezervácie sa dajú spraviť už od sumy 4 000 €. Tak ako, našetríte toľko do roku 2021? :)

 

 

Zdroj foto v článku: www.lightyear.one

 

 

 

Ako funguje solárne parkovisko

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?