Všetko o elektrických autách
All4car

Renault Zoe s novým rekordným dojazdom

 

Automobilová spoločnosť značky Renault sa môže pýšiť novým modelom Renault Zoe na elektrický pohon, ktorý vo svete elektromobilov predal viac ako 100 000 kusov. Dá sa povedať, že každé štvrté predané elektrické auto je práve Renault Zoe, taktiež sa dá považovať za najpredávanejšie elektrické auto v Európe.

 

 

 

 

Prístupná cena a rekordný dojazd 400 km NEDC (New European Driving Cycle – norma na meranie emisií a spotreby paliva), ponúka celkom nové možnosti ako sú žiadne emisie alebo akýkoľvek hluk motora. Vďaka týmto inováciám sa stáva Renaul Zoe atraktívnejším a originálnejším vozidlom súčasnosti. Taktiež prostredníctvom nového trakčného akumulátora Z.E. 40, ktorý sa automaticky dobíja pri každom spomalení, alebo brzdení vozidla, Renault takmer zdvojnásobil dojazd oproti predošlému modelu a podáva tak celkom nový pohľad na pohodlie a potešenie z lepšieho šoférovania. Výrobcovia urobili takmer všetko preto, aby optimalizovali dojazd a uľahčili nabíjanie elektromobilu. Pri výrobe si zakladali na maximálnej bezpečnosti a komfortu. Systém Range Optimizer predlžuje dojazd takže poväčšine zo sériovo vyrábaných elektromobilov nemá konkurenciu.

 

 

 

 

Nabíjanie a dojazd

Vozidlo je možne nabíjať prakticky kdekoľvek budete potrebovať. Či už doma, na parkovisku, na diaľničných parkoviskách, alebo v obchodných centrách. Nabíjanie trakčného akumulátora umožňuje nabíjací systém Caméléon™, ktorý sa automaticky prispôsobí výkonu ( jednofázový alebo trojfázový prúd do 22 kW). Čas nabíjania samozrejme závisí od typu a kvality nabíjacej stanice. Dá sa povedať, že v priemere za 30 minút sa dá predĺžiť dojazd až o 120 km.

 

 

Čas nabíjania Renault Zoe

Čas nabíjania trakčného akumulátora je veľmi odlišný, čo sa týka pri jednofázovom a trojfázovom prúde.

 

 

Jednofázový prúd umožňuje výkon nabíjačky

 • na 3,7 kW (16 A) – R90 22 kWh (7 h 55) – R90 Z.E. 40 (15h) a 
 • na 7,4 kW (32 A) – R90 22 kWh (4 h) – R90 Z.E. 40 (7h 25).
 

Trojfázový prúd sprístupňuje pri výkone nabíjačky

 • na 11 kW (16 A) – R90 22 kWh (3 h) – R90 Z.E. 40 (4h 30) a 
 • na 22 kW (32 A) - R90 22 kWh (1 h 45) – R90 Z.E. 40 (2h 40).

 

 

Špeciálne navrhnuté pneumatiky Michelin Energy E-V™ pre Renaul Zoe využívajú nízky valivý odpor a zvyšujú dojazd elektromobilu. Avšak nie sú dostupné pre 17“ disky. Umožňujú dojazd s pneumatikami 15“ (oceľové disky s dizajnom Vivastella), alebo 16“ km (disky kolies z ľahkej zliatiny s dizajnom Limited – voliteľné).

 

 

 

 

Výbava Renault Zoe

Nový elektromobil ponúka minimalistický dizajn a komfort pri jeho jazdení. Predné svetlomety sa pýšia modrastým odtieňom a zadné svetlomety v tvare bumerangu, spolu so 16 – palcovými diskami z kolies ľahkej zliatiny dopĺňajú eleganciu a veľký pôžitok z jazdy.
 

 

Pre lepšie pohodlie a ovládanie vozidla výbava Life využíva:

 • automatickú klimatizáciu,
 • elektricky ovládane predné okná,
 • bezkľúčové štartovanie,
 • centrálne zamykanie diaľkovým ovládaním prostredníctvom karty Renault,  
 • a pre lepšiu vizualizáciu čierne látkové poťahy s logom Z.E..
 

Pre výbavu Itens pridali k výbave Life:

 • pre lepšiu bezpečnosť zadné parkovacie senzory,
 • dažďový a svetelný senzor, 
 • a mnohé ďalšie výhody pri výbave vozidla.

 

 

Multimediálny systém R-Link Evolution a režim „Eco“

S lepšou úsporou a dlhším dojazdom, prišli výrobcovia s veľmi originálnou myšlienkou, ktorá uvádza elektromobil do vyspelejšieho a technologicky zdatnejšieho sveta. Konkrétne sa jedná o nový multimediálny systém R-Link Evolution, ktorý ponúka online služby, prostredníctvom smartphonu.

 

 

Inovované vykurovanie a klimatizácia kabíny sa prispôsobí danej teploty trakčného akumulátora. Ako ďalšie v poradí ponúka vozidlo režim „Eco“, ktorý zmenší prácu klimatizácie, alebo vykurovania, keď je nevyhnutné predĺžiť dojazd vozidla.

 

 

 

 

Za pomoci tejto novej technológie (R-Link Evolution) sa môže:

 • naplánovať trasa,
 • kontrolovať e-mailová schránka,
 • počúvať hudbu a 
 • sťahovať aplikácie z R-Link Store (vyžaduje prístup na internet).

 

 

Cez aplikáciu Z.E. Services je možné prostredníctvom smartphonu, alebo počítačového zariadenia využívať balíček služieb MY Z.E. Connect – bezplatný prístup na 36 mesiacov, ktorý je schopný kontrolovať dojazd a stav nabitia trakčného akumulátora. Ako ďalšiu novinku R-Link systém ponúka MY Z.E. Inter@ctive, ktorý umožňuje na diaľku zapnúť alebo programovať nabíjanie trakčného akumulátora, zapnúť vykurovanie alebo chladenie vozidla. Avšak táto novinka je prístupná len na 12 mesiacov, pre verziu Intens. Po vyčerpaní týchto mesiacov, sú služby naďalej platené. 

 

 

Priemerná cena Renault Zoe

 

Motor - batéria Dojazd NEDC Výbava Life Výbava Intens
R90 22 kWh 240 km 28 400 € -
R90 Z.E. 40 400 km 30 900 € 32 900 €

 

 

 

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?