Všetko o elektrických autách
All4car

Prvé kolo dotácií prinesie nabíjačky do 72 miest a obcí

 

Nové nabíjačky pribudnú vďaka finančnej podpore štátu v 72 mestách a obciach.

 

 

Nabíjacie stanice pre elektromobily s technológiou AC pribudnú v 72 mestách a obciach. Keďže majú po dva konektory, motoristi tak budú mať k dispozícii až 144 nových nabíjacích bodov. Podpora vzniku nových nabíjačiek ide ruka v ruke s podporou kúpy nových elektromobilov a hybridov. Ministerstvo hospodárstva tým sleduje jeden cieľ – dostať elektromobilitu nielen do povedia Slovákov, ale aj do života a dennodenného používania.

 

 

Nevyčerpali sme všetky financie

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky vyčlenilo na podporu nabíjacej infraštruktúry 500 000 eur, pričom z tejto sumy sa vyčerpá viac ako 350 000 eur. Nevyčerpá sa teda všetko a financie, ktoré ostanú, sa použijú do druhej výzvy, respektíve do druhého kola dotácií.

 

 

Najviac staníc bude v Komárne a v Nitre

Z pohľadu okresov pribudne najviac nabíjacích staníc v okresoch Komárno (5), Nitra (5) a Michalovce (4). Tri nabíjacie stanice pribudnú v okresoch Senica, Medzilaborce a Spišská Nová Ves. V Bratislavskom kraji, ktorý má v súčasnosti najhustejšiu sieť nabíjacích staníc, pribudnú len dve nabíjačky a to konkrétne v okrese Malacky.

 

 

 

 

Zoznam žiadateľov je verejne prístupný

Na stránke www.mhsr.sk nájdete aj zoznam žiadateľov, ktorým bude dotácia (v prípade splnenia podmienok) poskytnutá. Schválených žiadostí eviduje ministerstvo 72. Spolu na ne pôjde 351 388,10 €. Neschválených žiadostí je 12 a zatiaľ neposúdené žiadosti eviduje ministerstvo 4. Tieto žiadosti ešte schválené byť môžu, komisia pri nich čaká na doplnenie podkladov alebo odstránenie formálnych nedostatkov. Ak by všetko dopadlo dobre, schválených žiadostí z prvej výzvy by teda mohlo byť až 76.

 

Najnižšiu komisou schválenú výšku dotácie dostane obec Krompachy. Dotácia bude mať výšku 4 503 €. Vačšinou sa však obciam a mestám podarilo dostať sumu 5 000 €, v prípade nižšej sumy sa pohybujú približne na čísle 4 600 - 4 700 €.

 

 

Druhé kolo začne v apríli

Druhé kolo dotácií pre verejné nabíjacie stanice začne v apríli. Sledujte našu stránku, pripravujeme pre vás články o podmienkach získania dotácie a najčastejších otázkach týkajúcich sa tejto výzvy.

 

 

 

Na nabíjacích staniciach sa dajú nabíjať aj elektrické motorky.

 

Elektrické motorky

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?