Všetko o elektrických autách
All4car

Prievidza podporuje elektromobilitu

 

Elektromobilita už dávno nie je len výsadou vyspelých štátov ale postupne sa udomácňuje aj na Slovensku. Jednotlivé samosprávy menších miest otvárajú svoje dvere vozidlám, ktoré sú poháňané elektrickou energiou. Aj mesto Prievidza sa rozhodlo podporiť tento ekologický spôsob dopravy a zapojilo sa do projektu „Elektromobilita v meste Prievidza“ v rámci ktorého chce zakúpiť pre potreby mesta prvý elektromobil. Financie na jeho kúpu chce mesto získať z mimorozpočtových zdrojov. Projekt na odporúčanie Mestskej rady podporili poslanci mestského zastupiteľstva na svojom zasadnutí v máji tohto roku.

 

 

Kde elektromobil využijú

Projekt bude prínosom pre mestských policajtov, pretože sa plánuje zakúpenie elektromobilu, ktorý by mal slúžiť práve na výkon ich funkcie. O dotáciu na kúpu vozidla chce mesto požiadať Envirofond. Celkový rozpočet je stanovený na 35.000,- €, pričom dotácia by mala zastrešiť až 30.000,- € a mesto by následne dofinancovalo zvyšných 5.000,- €. Prievidza však nechce zostať len pri jednom elektromobile a do budúcna chce rozširovať nielen vozový park mestskej polície, ale aj ďalších organizácií práve o elektrické vozidlá.

 

 

Výhody pre elektromobily v Prievidzi

Samospráva sa rôznymi opatreniami snaží upriamiť pozornosť na ochranu životného prostredia a reagovať tak na nové trendy v oblasti zdrojov energie. Pre majiteľov elektromobilov mesto vytvorilo maximum výhod a snaží sa im vychádzať v ústrety. Napríklad od mája 2016 sa majiteľom elektromobilov poskytujú rezidentské karty zadarmo. Táto výhoda je aj súčasťou Všeobecne záväzného nariadenia a majitelia elektrovozidiel tak majú možnosť parkovať svoje autá v centrálnej mestskej parkovacej zóne. Mesto chce prispieť k znižovaniu nečistôt v ovzduší a je pripravené prispôsobiť sa dynamicky rastúcemu trendu v oblasti elektromobilov a to napríklad aj vo forme budovania nabíjacích staníc. Jednu rýchlonabíjaciu stanicu pre elektrické automobily otvoril Trenčiansky samosprávny kraj v januári 2018 v rámci projektu Zelená župa práve v Prievidzi. Vodiči si tak môžu v centre mesta nabiť hneď dva elektromobily naraz.

 

 

Nielen Prievidza kúpi elektromobil do svojho vozového parku. Kúpu elektromobilu schválili aj v iných mestách Trenčianskeho samosprávneho kraja 

 

 Zistite viac

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?