Všetko o elektrických autách
All4car

Policajný zbor rozširuje motorový park o elektrické motorky

 

Hustá mestská premávka nerobí elektrickým motorkám problém.

 

 

Ministerstvo vnútra ešte minulý rok vyhlásilo plán na rozšírenie dopravných prostriedkov pre policajtov o nové elektrické motorky. Sú tichšie, ekologickejšie a rýchlejšie ako napríklad skútre.

 

 

Prví testujú elektrické motorky popradskí policajti

Popradskí policajti využívajú od minulého roka dve elektrické motorky na výkon služby v meste. Hustá premávka v Poprade komplikuje policajtom presun na určené miesto. Vďaka elektrickým motorkám sú rýchlejší a v prípade kritickej situácie využívajú aj chodník. Motorky majú vo výbave maják, megafón uložený v spodnej časti motorky, box na výstroj, adaptívne LED svetlá a indikátor denného svietenia pre väčšiu úsporu batérie.

 

 

 

 

Dve batérie k jednej elektrickej motorke

Model motorky, ktorý zakúpili v Poprade pre policajtov obsahuje dve nabíjateľné batérie. Elektrické motorky sú vyrobené na používanie oboch batérií súčasne. Pre prepravu policajtov po meste však dostačuje využívanie jednej batérie. V praxi batérie využívajú tak, že jedna batéria je v elektrickej motorke a druhá sa nabíja na stanici. Po vybití sa batéria jednoducho vymení a tá prvá sa dá nabíjať. Vďaka výmene batérií je elektrická motorka schopná byť dlhší čas v mestskej premávke oproti elektrickému autu, ktoré musí stáť na nabíjacej stanici.

 

 

 

 

Na Slovensku sa policajti zatiaľ nestretli s väčšími problémami s prípadnou vybitou batériou. Zato v USA pri policajnej naháňačke policajt musel ukončiť jazdu z dôvodu vybitia batérie, a páchateľ unikol. Dojazd batérie na elektrických motorkách je obmedzený, a preto väčšie uplatnenie nájdu v rámci mestskej polície, nie štátnej slovenskej polície.

 

 

Kalašnikov vyrába elektrické motorky

Dopravné prostriedky pre policajtov zabezpečila aj ruská polícia. V Moskve a Petrohrade používajú elektrické motorky Kalašnikov už dlhšiu dobu. Počujete dobre! Známy výrobca zbraní Kalašnikov sa zameral na výrobu elektrických motoriek. Firma Kalašnikov Group vlastní motocyklovú značku Iž, ktorú oprášili a začali vyrábať prvé modely elektrických motoriek pre policajný zbor a armádu. Špeciálne modely pre armádu majú maskovací systém a pozornosti neuniknú dôležité ramená na riadidlách pre zachytenie zbrane.

 

 

 

 

Polícia v Dubaji sa vznáša

Dubajská polícia v súčasnosti testuje elektrické vznášadlá, ktoré používa najmä na prístup k ťažko dostupným oblastiam. V testovacej fáze majú elektrické vznášadlá, ktoré využíva policajný zbor. Vznášadlo je možné riadiť aj bez pilota za pomoci ovládača, vzniesť sa vie do výšky 6 metrov a jazdí rýchlosťou okolo 60 km/h.

 

 

Zdroj foto v článku: https://poprad.dnes24.sk/nova-vybava-popradskych-mestskych-policajtov-elektricke-motorky-na-fotkach-343715

 

 

Ďalšie zaujímavosti o elektromobilite sa dozviete aj tu.

 

 

Relácie o elektromobilite

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?