Všetko o elektrických autách
All4car

Plug-in hybrid Mitsubishi sa svojou univerzálnosťou vyrovná čistým elektromobilom

 

Pohrávate sa s myšlienkou zakúpiť pre rodinu auto na elektrický pohon alebo hybrid? Ak ste typ zákazníka, ktorého presvedčia recenzie a čísla, SUV japonskej značky sa rýchlo stane vašim favoritom.

 

 

Najpredávanejšie v Európe

Vozidlá typu SUV sa už dlhší čas vezú na vlne popularity. Potvrdzuje to nielen pohľad na mestské parkoviská, ale aj reálne predaje. Mitsubishi Outlander PHEV je však najpredávanejším plug-in hybridom aj z iných dôvodov.

 

Unikátnosť tohto modelu spočíva v type pohonu, v ktorom hrajú prím dva elektromotory (po jednom na každej náprave). Spaľovací benzínový motor je tu „len“ doplnkom, ktorý spolu s generátorom slúži na vyrábanie potrebnej energie. Zároveň vás však podrží v siruácii, keď sa batérie elektromotorov vybijú, alebo pri vyšších rýchlostiach. Na čisto elektrický pohon s ním prejdete približne 50 kilometrov. V tomto móde vie tiež využívať náhon na všetky štyri kolesá. Kombinovaný dojazd výrobca udáva až 880 km.

 

Vďaka zvolenému technickému riešeniu možno Outlander PHEV považovať za úsporné a ekologické vozidlo vhodné do mesta aj do terénu, na cestu do práce aj na dovolenku.

 

Od iných áut vo svojej triede sa odlišuje aj možnosťami nabíjania. Ako jediný plug-in hybrid ho môžete dobiť aj na rýchlonabíjačkách, kde čas strávený nabíjaním (na 80% kapacity batérie) nepresiahne 30 minút.

 

 

5 rokov Outlanderu - 5 rokov úspechu

Prvý Mitsubishi Outlander PHEV prišiel na trh v októbri 2013. Ako sa odvtedy zmenil a prečo sa ho oplatí kúpiť aj v roku 2019?

 

 

Nováčik (2013)

Neprekvapí, že Outlander PHEV zaujal už pri svojom uvedení. Na prvý pohľad bol nerozoznateľný od bežného dieselového Outlandera. Pod kapotou však skrýval niekoľko pútavých inovácií, ktoré mu priniesli prvenstvo v predaji naprieč všetkými segmentami.

 

Pôvodne ponúkal štyri režimy jazdy – Normal, Hold, Charge a 4×4 pre jazdu v teréne.

 

Bol vybavený dvoma konektormi, vrátane (v Európe najrozšírenejšej) koncovky typu 2 známej ako Mennekes. Pomocou nej si batérie dobijete doma za 3 hodiny. Pre fanúšikov rýchlej jazdy ešte pripájame informáciu, že z nuly na 100 km/h Outlander PHEV zrýchli za 11 sekúnd a celkovo dosiahne maximálnu rýchlosť 170 km/h.

 

Naša cena 23 000 €

 

 

Mierny facelift (2016)

Tri roky po príchode na trh prechádza Outlander PHEV miernymi kozmetickými úpravami. Priemernú spotrebu sľubuje 1,8 l a maximálny systémový výkon 203 k. Z pôvodných štyroch jazdných režimov zostali len tri. Čo, našťastie nevadí, lebo ich riadenie má kompletne na starosti počítač. Príjemnou zmenou je menšie vnímanie nerovností a vyhrievaný volant.

 

Naša cena 35 000 €

 

 

Najnovší model (2019)

Kým posledný redizajn Outlanderu PHEV znamenal len jemné úpravy, ten posledný je podstatne výraznejší. Začína zásadnou zmenou spaľovacieho motora. Dvojlitrový benzínový motor nastavený v Ottovom cykle bol nahradený 2,4 litrovým využívajúcim Atkinsonov cyklus. Cieľom bolo dosiahnuť vyšší krútiaci moment, plynulejšie prevádzkové vlastnosti a vyššiu efektivitu. Desaťpercentné zlepšenie výkonu motorov a o 15% vyššia kapacita batérie svedčia o úspechu. Viditeľné je najmä prepracovanie elektromotora poháňajúceho zadnú nápravu. Jeho výkon sa dostáva na úroveň až 95 konských síl. Aj vďaka tomu Outlander PHEV odteraz v plne elektrickom režime jazdí maximálnou rýchlosťou do 135 km/h. Novinkou je aj pridanie najnovších asistenčných systémov či dvoch jazdných režimov (SPORT a SNOW). Emisie sa pri tomto vozidle ustaľujú na úrovni 46 g/km.

 

Naša cena 41 000 €

 

 

 

Vozidlá Mitsubishi na predaj

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?