Všetko o elektrických autách
All4car

Nemecko musí viac investovať do elektromobilov

 

Nová továreň vyrábajúca batérie Daimler do elektromobilov bude pre Nemecko veľkou investíciou a zároveň výzvou. Už teraz má veľké predpoklady stať sa jednou z najmodernejších továrni vyrábajúcich batérie na celom svete. 

 

 

 

 

Dôkazom stúpajúcej popularity elektromobilov a hybridných automobilov v Nemecku je ich predaj, ktorý sa za posledné roky zdvojnásobil. Miestne automobilky by tak rozhodne nemali zabúdať na význam elektromobilov a ich popularitu. Práve naopak, mali by viac investovať do výroby jednotlivých batériových článkov, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou pre bezproblémový chod elektromobilu.  

 

 

 

 

Pri inováciách a novinkách by však podľa Angely Merkelovej mali dať výrobcovia pozor, aby ich zavedenie do samotného chodu elektromobilu netrvalo príliš dlho. V takom prípade sa môže stať, že skvelý nápad preberie konkurenčná spoločnosť. Dobrou správou však je, že Nemecké automobilky promptne reagujú na narastajúci výskyt elektromobilov a rozširujú svoju výrobu. Vrátane elektrických motorov sa BMW, Volkswagen či Daimler sa chystajú špecializovať aj na batérie do elektromobilov. Veď ako by aj nie, batérie sú jednou z najdôležitejších časti elektromobilu, závisí od nich nielen samotný chod, ale aj rýchlosť nabitia automobilu. Tento fakt si uvedomila nielen spoločnosť Tesla pri výrobe svojho posledného modelu Tesla 3, ale aj spoločnosť Innogy a Tank Rast. Tieto spoločnosti taktiež prispievajú k rozvoju elektromobilov na Nemeckom trhu. Na základe ich vzájomnej dohody sa nemusia vodiči báť dlhej cesty a vybitia batérie. Rýchle nabíjacie stanice poskytuje až 103 diaľničných odpočívadiel po celom Nemecku.

 

 

 

 

Výhodou je vrátane rýchleho nabitia aj možnosť platiť platobnou kartou, alebo prostredníctvom PayPalu. Nemusíte tak uzatvárať žiadnu zmluvu, priamo na mieste zaplatíte okolo 7,50 € za polhodinu nabíjania. Vrátane množstva neustále rozširujúcich sa dobíjacích staníc v celej Európe, innogi svojim zákazníkom poskytuje aj kompletný servis nabíjačiek a stabilnú IT podporu pre ich čo najefektívnejšie fungovanie.

 

 

 

Vyberte svoj produkt pre nabíjanie

 

Nabíjanie elektromobilov - doplnky a príslušenstvo

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?